Czwarta Niedziela Adwentu 20.12.2020

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
20 grudnia 2020

UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 7 listopada na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 95 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 34 osoby !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.

Powoli kończy się Adwent. Ufamy, że większość parafian skorzystała z daru łaski i w sakramencie pokuty i   pojednania przygotowała serce na spotkanie z nadchodzącym Panem. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

Dzisiaj jest nasza kolekta inwestycyjna.

Dzisiaj w niedzielę po wszystkich Mszach św. poświęcenie wody /przynosimy z sobą w swoich butelkach/, soli i oliwy.

Msza Święta roratna w naszej świątyni jeszcze do środy włącznie o 17.00. Zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci i młodzież, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże. Tym razem dzieci przynoszą bombeczki z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem. Nie może tam też zabraknąć imienia i nazwiska. Będzie jak w poprzednich latach losowanie słodkich nagród i figurki Pana Jezusa.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę podczas nowenny o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano o godz. 8.00 Msza św. za tych zmarłych, którzy odeszli od nas w tym roku i nie zasiądą już z nami do wigilijnego stołu. Będą wyczytane ich imiona i nazwiska, zapalimy znicze, a po Mszy św. rodziny zaniosą te znicze na ich groby.
         Wieczorem gdy zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

Pasterka w kościele w Pinczynie o godz. 22.00 i 24.00, w Górze o godz. 22.00. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.

W Pierwszy Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego Msze św. będą o godz. 9.00, 10.30 i 16.00, w Górze o godz. 12.00.

W Drugi Dzień Świąt Narodzenia Pańskiego sobota 26 grudniawspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. W tym dniu Msze Święte według porządku niedzielnego. Po mszach św. zbiórka do puszek na KUL.

W "Trzeci" Dzień świąt
Niedziela Świętej Rodziny  Msze świętę jak w każdą niedzielę.

Wskazania kolędowe w naszej parafii znajdują się w zakładce Wizyty duszpasterkie.
         Rodziny, które pragną przyjąć kolędę w tradycyjnej formie w swoim mieszkaniu, powinny zgłosić wolę przyjęcia kolędy do 24 grudnia (jest to termin nieprzekraczalny, gdyż po otrzymaniu zgłoszeń zostaną zaplanowane terminy odwiedzin). Można to będzie uczynić przez wypełnienia kartki zgłoszenia, dostępne na stronie internetowej, a wypełnione formularze zgłoszeń należy odnieść do zakrystii lub biura parafialnego (można włożyć do skrzynki na listy). Jest też możliwość wysłania wypełnionego formularza na adres parafialnej skrzynki e-mail: ppinczyn@diecezja-pelplin.pl
          Dla rodzin, które nie mogą, bądź lękają się przyjąć kolędę w domu, w wyznaczonych dniach będzie wieczorna Msza Święta o godz. 19.00 sprawowana w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Terminy tych Mszy Świętych zostaną podane w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W obecnym czasie taka forma kolędy wynika z wzajemnej troski o zdrowie i bezpieczeństwo naszych parafian.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będziemy stawiać choinki w kościele, chętnych panów zapraszamy do pomocy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.