Czwarta Niedziela Adwentu 2021

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
19 grudnia 2021

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Módlmy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego (por. modlitwa po Komunii).

W poniedziałek 20. grudnia od godz. 19.00 będziemy stawiać choinki. Chętnych do pomocy panów serdecznie zapraszamy.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na ostatnie Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana oraz dzieci niech przyniosą tym razem CHOINECZKI z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem. Nie może tam też zabraknąć imienia i nazwiska. Będzie jak w poprzednich latach losowanie słodkich nagród i figurki.

Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 8 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

W piątek, 24 grudnia, o godz. 8.00 Msza św. za tych zmarłych z naszej Parafii, którzy odeszli od nas w minionym roku i nie zasiądą już z nami do stołu wigilijnego. Zostaną zapalone znicze, a ich bliscy zaniosą je po Mszy św. na cmentarz.
Wieczorem natomiast wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą św. w Pinczynie o godz. 22.00 i o północy – Mszą św. zwaną Pasterką, w Górze o godz. 22.00. W Pinczynie o 24.00 grać będzie orkiestra dęta. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 9.00, 10.30 i 16.00, w Górze o godz. 12.00.

W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego porządku niedzielnego. Po mszach św. zbiórka do puszek na KUL. Ofiary złożone przy żłobku przeznaczone są na Misje św.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest jeszcze czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

Przewidujemy również w tym roku wizyty duszpasterskie, czyli prawie tradycyjną kolędę.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisława Szandracha, l. 88, zam. na ul. Semlińskiej oraz śp. Eugenii Cherek, l. 85, zam. na ul. Ciskiej. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS,

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.