Czwarta Niedziela Adwentu 22.12.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 22 grudnia 2019

 

 1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

 2. Wieczorem 24 grudnia w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. 

 3. Ostatnie Roraty, w poniedziałek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, dorosłych młodzież i dzieci. Dzieci przychodzą z lampionami i w tym tygodniu przynoszą ze sobą choineczki (rozmiar max A4) z napisanym dobrym postanowieniem oraz podpisane z imienia i nazwiska. Będziemy losować słodkie nagrody. 

 4. We wtorek Wigilia świąt Bożego Narodzenia. Rano o godz. 8.00 msza św. w intencji tych zmarłych w ostatnim roku naszych parafian, którzy nie zasiądą już z nami do Wieczerzy wigilijnej. Będzie także nowenna do św. Antoniego. W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 18.00. 

 5. Zapraszam do udziału w Pasterce o godz. 24.00 w naszej parafialnej świątyni. W Górze o godz. 22.00. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. W Pinczynie na pasterce grać będzie orkiestra. 

 6. Msze Święte w Pierwszy dzień Bożego Narodzenia o godz. 9.00, 10.30 i 16.00, w Górze o godz. 12.00, a  w drugi dzień świąt, święto św. Szczepana, Msze św. jak w każdą niedzielę. Po mszach świętych zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 

 7. W piątek, święto św. Jana apostoła, nie ma w tym dniu postu, korzystamy z dyspensy księdza biskupa. W sobotę święto świętych Młodzianków męczenników. 

 8. Za tydzień w niedzielę, święto Świętej Rodziny, kolekta na budujące się nowe kościoły.

 9. W plebanii, po wieczornych Mszach św. można odbierać zamówione płyty z filmem „Szpęgawsk 1939”. 

 10. W najbliższym czasie w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska, podczas której zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie to okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Dzieci i młodzież niech przygotują zeszyty od religii. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej oraz na stronie internetowej w zakładce Wizyty Duszpasterskie. 

 11. Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali stawiać choinki w kościele, tym którzy je przywozili, wreszcie ofiarodawcom choinek!!! 

 12. Jest do nabycia prasa katolicka: czasopismo „W Rodzinie”, „Nasza Arka”,Cuda i Łaski Boże” oraz nowy numer „Małego gościa niedzielnego”.