Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 2021

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14 marca 2021

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

We wtorek jest 16 dzień miesiąca, dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i w intencji naszej Ojczyzny. Od ok. godz. 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim.

W środę w kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

Jeszcze do piątku odmawiamy nowennę i modlitwy do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu wszystkie nasze sprawy.

W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – odpust parafialny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich walecznych mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.
Serdecznie zapraszamy na Eucharystię o godz. 7.00, 10.30 i na sumę odpustową o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie ks. kanonik Tomasz Patoka, proboszcz parafii Lubichowo.
W piątek nie obowiązuje nas post od spożywania potraw mięsnych.
I mała podpowiedź: uroczysty obiad lub kolacja w gronie rodziny na pewno będzie miłą niespodzianką.

Nabożeństwo Drogi krzyżowej w tym dniu wyjątkowo o godz. 10.00 i 17.30!!!
W kościele filialnym w Górze nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.00.

Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Michał Kucharski, wikariusz z parafii św. Michała w Skarszewach.

Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Za tydzień dzień szczególnej modlitwy w intencji Naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Przybędzie do nas kleryk z piątego roku studiów.
!!!UWAGA!!! W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kleryka z młodzieżą, zapraszamy obowiązkowo klasy ósme, ale także wszystkich, którzy chcieliby porozmawiać o Seminarium Duchownym, rozszerzyć swą wiedzę w tym względzie.

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, lodówki, komputery, telefony itp.). Sprzęt będzie można składować na parkingu przy plebani w okolicy salki do dnia 24.03. (to ostateczny termin oddania sprzętu)!!!! Po tej dacie sprzęt zostanie zabrany. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunu, Kenii oraz Tanzanii. Warto więc przejrzeć szopki, garaże, piwnice, strychy i pozbyć się niepotrzebnego sprzętu w szlachetnym celu!!!

Parafia w Zblewie zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową: Zblewo – Kalwaria Wielewska, która wyruszy sprzed kościoła parafialnego w piątek po Mszy św. o 20.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

DZIEŃ    OTWARTY
W   COLLEGIUM   MARIANUM    W    PELPLINIE

Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 20 marca i 17 kwietnia 2021 r., w godz. od 10.00 do 13.00.
Collegium Marianum to szkoła dla młodzieży męskiej i żeńskiej z męskim internatem. W tym roku obchodzi ona 185-lecie swojego istnienia. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania i kształtuje ducha katolickiego wśród swoich wychowanków.
Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl