Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 2022

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
27 marca 2022

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.30. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek wyjątkowo o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Spowiedź od godz. 16.00 do godz. 17.00. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.00. W nabożeństwie Drogi Krzyżowej obowiązkowo uczestniczy młodzież przed bierzmowaniem i dzieci klas III. W piątki po Drodze Krzyżowej kolekta na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną w ich domach. Ksiądz proboszcz swoich bedzie odwiedział w piatek od rana, ksiądz wikariusz w sobotę od godz. 8.00. Jest to juz ostatnia wizyta przed świętami wielkanocnymi. Jeżeli są osoby, które chciałyby skorzystać z sakramentów prosimy zgłosić na najbliższych dniach do kapłanów.

Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy będzie już tradycyjne spotkanie w salce!!!

W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
W tym dniu również przypada rocznica sakry biskupa pelplińskiego RYSZARDA KASYNY (2005), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata!

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: kolejny numer „Pielgrzyma”, i czasopismo „W Rodzinie”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł. Można to uczynić w biurze parafialnym do końca marca.

Parafia Zblewo organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową: Zblewo – Kalwaria Wielewska, o długości ok. 40 km. Uczestniczy wyruszą sprzed kościoła parafialnego w Zblewie w piątek po Mszy św. o 20.00. Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową jedynie przez stronę internetową edk.org.pl   Zachęcamy do udziału!

W ostatnim tygodniu do domu Ojca odszedł (…). Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Wychodząc na przeciw rodzinom, które pozostały na terenach ogarniętych wojną na Ukrainie, Caritas Diecezji Pelplińskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Oto lista produktów, które powinny znaleźć się w jednej takiej paczce, a produkty prosimy składać do salki przy plebanii.

Paczka Caritas-lista-produktow.