Czwarta Niedziela Zwykła 2022

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
30 stycznia 2022

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia wciąż trwa!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.

We wtorek, 1. lutego, nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę, 2. lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem święć w naszej świątyni o godz. 7.00; 10.30; 17.00; 18.00; a w Górze o godz. 16.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

Dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, na której zostaną poświęcone świece, z którymi przystąpią w maju do sakramentu I komunii.

Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego.

W czwartek, 3. lutego, po Mszy św. o godz. 7.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.
W tym dniu przypada wspomnienie świętego Błażeja, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo „błażejowe” będzie ma Mszach o godz. 7.00 i 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

• Czwartek, 3 lutego, jest pierwszy czwartek miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

• Piątek, 4 luty, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Odwiedzimy wszystkich naszych chorych z posługa sakramentalną w ich domach, ks. proboszcz rozpocznie o godz. 8.00, a ks. wikariusz rozpocznie o godz. 9.00. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi świętej będzie w godzinach od 16.30 do 17.30.

• W sobotę, 5 lutego, Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy wyjątkowo NIE BĘDZIE tradycyjnego spotkanie w salce!!!

W czwartek będziemy rozbierać żłóbek, chętną młodzież zapraszam do pomocy, a w piątek będziemy wynosić choinki z kościoła, chętnych Panow prosimy o pomoc.

Zakończył się czas kolęd, wizyt duszpasterskich. Dziękujemy serdecznie za wszystkie spotkania, modlitwy, rozmowy, sugestie, ofiary. Za ten trudny, a jednocześnie piękny czas składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj można nabywać świece gromnice w cenie: 10 zł, 20 zł, 30zł. Będzie można je również nabyć w dniu święta, a więc 2 lutego.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy osoby chętne na wyjazd, aby już zgłaszały się i zapisywały, wstępnie czas na zapisy do marca. Można to uczynić w biurze parafialnym.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

• poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

• sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.