Druga Niedziela Adwentu 06.12.2020

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
6 grudnia 2020

UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 7 listopada na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 95 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 34 osoby !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.

Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni. Dzisiaj w Zblewie odpust św. Mikołaja.

Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła. Za tydzień w niedzielę kolekta na Stolicę Apostolską.

W Adwencie od poniedziałku do piątku
RORATY o godz.17.00. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Tym razem dzieci przynoszą choineczki z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem. Nie może tam też zabraknąć imienia i nazwiska. Będzie jak w poprzednich latach losowanie słodkich nagród i figurki Pana Jezusa.

We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00, a w Górze – 16.00. Nie jest to już święto nakazane, ale zachowajmy świąteczny charakter tego dnia.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę podczas nowenny o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

Są do nabycia
tylko małe świece na stół wigilijny: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, kosztują 8 zł. Może warto zakupić też taką świecę dla sąsiadów czy znajomych, którzy są na kwarantannie czy nie chodzą do kościoła, bo boją się zarażenia koronawirusem.

W ostatnią niedzielę roku kościelnego na sumie zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycyjnie z zachowaniem wszelkich środków sanitarnych p. Organista osobiście roznosi do naszych domów. Gdyby jednak ktoś chciał nabyć wcześniej może to uczynić na chórze po każdej Mszy św. z udziałem p. Organisty, a więc w tygodniu podczas wszystkich Mszy św. porannych oraz w środę i sobotę również po wieczornej.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Teresa Koprowska, lat 84, zam. ul. Gajowa i śp. Paweł Krause, lat 66, zam. ul. Szkolna. Pamiętajmy o nich w modlitwach. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Można odebrać już zdjęcia oraz film z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej!!! Koszt jednego zestawu to 100 zł!!! Można jeszcze wybrać zdjęcia dodatkowe, które są już wywołane w cenie 1 zł za sztukę!!! Odbiór jest możliwy tylko i wyłącznie w dni powszednie po wieczornej Mszy św. czyli ok godz. 18.30 w biurze parafialnym czyli na plebanii!!! Bardzo prosimy o zachowanie środków ostrożności czyli zakładamy maseczki!!

W tym tygodniu patronuje nam:

• w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.