Druga Niedziela Adwentu 08.12.2019

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU – 8 grudnia 2019
NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

 

 1. Dzisiaj w niedzielę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Na Mszy św. o godz. 9.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. 

 2. W poczuciu solidarności z Kościołem za wschodnią granicą Polski przeżywamy dzisiaj  Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który wspieramy naszymi modlitwami oraz ofiarami, zbieranymi do puszek przed kościołem. 

 3. Dzisiaj kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską, za tydzień w niedzielę nasza kolekta inwestycyjna przeznaczona na cele gospodarcze. 

 4. Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, dorosłych młodzież i dzieci. Dzieci przychodzą z lampionami i w tym tygodniu przynoszą ze sobą gwiazdki (rozmiar max A4) z napisanym dobrym postanowieniem oraz podpisane z imienia i nazwiska. Będziemy losować słodkie nagrody i Figurkę Matki Bożej, która każdego dnia będzie w innej rodzinie. 

 5. We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00. 

 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. 

 7. W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00. 

 8. Jest do nabycia prasa katolicka: czasopismo „W Rodzinie”,Różaniec”, „Cuda i Łaski Boże”.  Do nabycia są jeszcze Małe świece Caritas (8zł). 

 9. W sobotę 7.XII. odbyły się dwa pogrzeby: + Alfonsa Szulca, l.80, zam. ul. Ciska; oraz pogrzeb: + Mariana Gałązki, l.71, zam. ul. Mostowa. Wieczny odpoczynek… 

 10. W dniu 7 grudnia 2019 r. (sobota) Szkolne Koło Caritas  przy Parafii Pinczyn wraz z Caritas organizowała XVII Zbiórkę żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Młodzież z naszego koła stała w sklepie "TOP MARKET" i zbierała produkty żywnościowe. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na nasz apel i włączyli się w akcję ofiarowując część ze swoich zakupów. Z zebranych produktów zostaną zrobione paczki i rozdane osobą potrzebującym w naszej parafii. Wszystkim za wszystko BÓG ZAPŁAĆ!!!

 Uwaga!!
          W poniedziałek 09.12.2019 zmarł + Władysław Marchewka, l. 84, zam Piesienica. Pogrzeb będzie w sobotę 14.12.2019 o godz. 11.00. Różaniec za zmarłego codziennie w kościele (od wtorku do piątku) po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek...
 
W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

 • 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.