Druga Niedziela Adwentu 2021

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU
5 grudnia 2021

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących. W Zblewie odpust ku czci św. Mikołaja, suma odpustowa o godz. 17.00.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00, w Górze o godz. 16.00.
W łączności z Mszą św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. będzie poświęcenie wody, soli i oliwy.

W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana oraz dzieci niech przyniosą serduszka z napisanym dobrym uczynkiem lub postanowieniem. Nie może tam też zabraknąć imienia i nazwiska. Będzie jak w poprzednich latach losowanie słodkich nagród i figurki.

Zachęcamy także do skorzystania ze spowiedzi świętej, szczególnie młodzież i dzieci, które nie mogły uczestniczyć w spowiedzi w zeszłym tygodniu. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed każdą Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

Po Mszach Świętych można nabyć już tylko małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 8 zł. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest jeszcze czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

W dniu 7 grudnia, we wtorek, organizujemy zbiorowy wyjazd do kina na film o św. Bracie Albercie pt. „Nędzarz i madame” (2021). Seans rozpoczyna się o 18.40. Dojazd do kina w Starogardzie Gd. na własny koszt, swoim transportem, można się zapisywać, koszt biletu to 12,50 zł.

Zmarli nasi parafianie: śp. Maria Śliwicka, lat 71, z ul. Sportowej, pogrzeb w piątek 10.12. o godz. 13.00. Różaniec w środę, czwartek ok. godz. 18.30 w Kościele oraz śp. Jerzy Gramatowski, lat 61, z ul. Gajowej, Różaniec w środę, czwartek ok. godz. 19.30 w Kościele. Pogrzeb w piątek 10.12. o godz. 10.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronuje nam:

• wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.