Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
3 stycznia 2021

W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego czyli o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 16.00, w Górze o godz. 12.00. W łączności z Mszą św. o godz. 10.30 przeżywać będziemy Orszak Trzech Króli. Wyruszymy z podwórka przy plebanii do kościoła, w kościele będzie Msza św. i wspólne kolędowanie. Proszę przybyć z koronami na głowie. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na Misje święte.

W czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o 18.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszamy więc do wspólnej modlitwy wszystkich parafian.

W piątek 8 stycznia przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Harmonogram Mszy świętych kolędowych i indywidualnych odwiedzin kolędowych w naszej parafii znajdują się w zakładce Wizyty duszpasterkie.

Za tydzień, 10 stycznia, to niedziela Chrztu Pańskiego.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: w środę śp. Edmund Borkowski, lat 84, z ul. Semlińskiej. We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Krystyny Burczyk, lat 80, z ul. Gajowej. Różaniec za zmarłą w niedzielę ok. godz. 17.00, a w poniedziałek ok. godz. 20.00 w Kościele. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Ks. Proboszcz składa podziękowanie za wszystkie życzenia noworoczne i imieninowe.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.