Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim 05.01.2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
5 stycznia 2020
 
 1. Przeżywamy radość z Narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia. 
 2. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. W tym dniu msze św. jak w niedziele o godz. 7.30; 9.00; 10.30; w Górze o godz. 12.00 i o godz. 16.00.
 3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i misyjne, także z naszej parafii, aby dobra nowina o zbawieniu przyniesiona przez Pana Jezusa – Wcielone Słowo Boże – skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata. Zebrane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Krajowy Fundusz Misyjny. Zadbajmy, aby przy tej okazji nasze dzieci poczuły się do obowiązku niesienia pomocy rówieśnikom przez modlitwę i wsparcie materialne. Niech także one staną się misjonarzami miłości i pokoju wśród najbliższych: w rodzinie i w gronie kolegów, koleżanek. Kolekta przeznaczona jest na Misje święte. Polecamy tę składkę ofiarności Parafian. 
 4. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się też organizowany w naszych parafiach Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci oraz wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat. Zapraszamy na ORSZAK TRZECH KRÓLI W PINCZYNIE od godz. 14.00. 
 5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. 
 6. We wtorek po mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego. 
 7. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. 
 8. W czwartek po mszy św. o godz. 7.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. 
 9. W piątek 03.01. odbył się pogrzeb śp. Benedykta Wiczanowskiego, l. 66, zamieszkałego w Górze. Zdrowaś Maryjo…, Wieczny odpoczynek… 
 10. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w zakładce WIZYTY DUSZPASTERSKIE. 
 11. Jest do nabycia prasa katolicka: „Mały Gość Niedzielny” oraz „Różaniec” prosimy odebrać w zakrystii ci, co zamówili. 
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną Polska – Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 2 - 8 lipiec 2020. Bardzo bogaty program , odwiedzimy takie miejscowości: SANDOMIERZ, BARANÓW SANDOMIERSKI, RZESZÓW, ŁAŃCUT, KRASICZYN, KALWARIA PACŁAWSKA, PRZEMYŚL, STRACHOCINA, HACZÓW, BÓBRKA, SAROSPATAK, TOKAJ, MISZKOLC, STARY SĄCZ, BOCHNIA, CZĘSTOCHOWA.  Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.  
 13. Zarząd OSP w Pinczynie zaprasza w czwartek 09.01.2020 o godz. 19.00 przy Remizie, wszystkich mieszkańców na powitanie nowego samochodu ratowniczego. Bedzie to wspaniała okazja, aby zobaczyć z bliska nowoczesny samochód oraz sprzęt, który będzie służył wszystkim.