Druga Niedziela Wielkiego Postu 2021

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2021

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.

Dzisiaj nasza kolekta inwestycyjna, Bóg zapłać za złożone ofiary.

W poniedziałek, 1 marca, to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

środę w kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W pierwszy czwartek marca o 18.00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 18.00 dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci.
W kościele filialnym w Górze nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.00.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy od godz. 16.00 do godz. 17.00.

W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z komunią w ich domach.

W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Nie będzie na tradycyjnego spotkanie w salce.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „W Rodzinie” wyłożony na stoliku pod chórem.

Prosimy o zabieranie śmieci z grobów swoich bliskich do śmietników w swoich posesjach. Wiele osób, mimo próśb, tego nie robi, przez co koszta wywozu nie zmniejszają się!!!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Alojzy Kałuża, lat 69. Jego pogrzeb odbędzie się w Parafii Kaliska. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronuje nam:

• w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.