Druga Niedziela Wielkiego Postu 2022

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13 marca 2022

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30.

Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę mamy 16. dzień miesiąca, w naszej parafii to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej ojczyzny, od godz. 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Jasnogórskim.

Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci. W nabożeństwie Drogi Krzyżowej obowiązkowo uczestniczy młodzież przed bierzmowaniem i dzieci klas III. W piątki po Drodze Krzyżowej kolekta na kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich, a także drugim patronem naszego kościoła. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 10.30 i 17.00, o 18.00 Msza św. już z niedzieli. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
      Tego dnia Suma Odpustowa o godz. 10.30, będzie sprawowana w wyjątkowych okolicznościach. Odbędzie się wprowadzenie relikwii św. Elżbiety do naszego kościoła. Początek uroczystości o godz. 10.15 u zbiegu ulic Mostowej i Głównej, gdzie odbędzie się poświecenie nowego krzyża, którego dokona ks. dziekan Zenon Górecki. Stamtąd procesjonalne przejście do kościoła z relikwiami niesiony przez siostry Elżbietanki w towarzystwie głównego celebransa ks. prałata Marka Rumińskiego, proboszcza Katedry Toruńskiej, kapłanów dekanatu Zblewskiego i zaproszonych gości. Zapraszamy do tej manifestacji wiary wszystkich parafian.
     Po zakończonych uroczystościach pan Sołtys i rada Sołecka zapraszają wszystkich uczestników na poczęstunek do Sali Wiejskiej, przy ul. Semlińskiej.

Za tydzień w niedzielę nasza kolekta inwestycyjna na cele gospodarcze.

Z naszej wspólnoty parafialnej, w ostatnim tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Spichalski, lat 66, z Góry pogrzeb odbył się w piątek. W poniedziałek o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Henryki Kureckiej, lat 90, z ul. Ks. Hoffmanna. Różaniec za zmarłą w kościele w niedzielę po Mszy św. o 16.00. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł. Można to uczynić w biurze parafialnym do końca marca.

Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 12 marca i 23 kwietnia 2022 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od dwóch lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Od lat cieszy się nie tylko bogatą historią, ale wysokim poziomem nauczania. Kształtuje też ducha katolickiego wśród swoich wychowanków. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.