Druga Niedziela Zwykła.

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 stycznia 2020

W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

Kolekta dzisiejsza na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.

W tym tygodniu Msze św. będą tylko rano o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. wieczornych.

We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Bogu w środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

W niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem. Niedziela ta jest również od tegoż roku Niedzielą Słowa Bożego.

W przyszłą niedzielę na sumie będziemy udzielali sakramentu chrztu świętego. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę 25.01. po Mszy św. wieczornej ok. godz.18.45.

W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w zakładce WIZYTY DUSZPASTERSKIE.

Jest do nabycia prasa katolicka: jeszcze „Mały Pielgrzym”, w którym jest laurka dla babcia i dla dziadka, „Mały Gość Niedzielny” a w nim m.in.: historia kart, mnóstwo łamigłówek i rebusów, plakat z Dawidem Kubackim oraz „Cuda i Łaski Boże” prosimy odebrać w zakrystii ci, co zamówili.
Za tydzień będzie można też nabyć świece gromnice w cenie 25 zł, 10 zł i 8 zł na zbliżające się święto Matki Bożej Gromnicznej.

Weekend dla narzeczonych w Zblewie 21 – 23.02.2020. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.

IMG_20200120_073524_bxtwwk

Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną Polska – Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 2 - 8 lipiec 2020. Bardzo bogaty program , odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.
  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.