Druga Niedziela Zwykła 2021

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 stycznia 2021

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Przeżywamy w niedzielę Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, w który cały czas trwa kapitalny remont wszystkich pomieszczeń. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Za tydzień w niedzielę, będzie nasza kolekta inwestycyjna. Po Mszach św. będzie natomiast zbiórka do puszek przeznaczona dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W
środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

W
czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości. Babcie i dziadków zapraszamy więc 21 stycznia (czwartek) na Mszę Świętą o godz. 18.00.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „W Rodzinie” oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie wyłożone na stoliku pod chórem.

Składamy wszystkim parafianom podziękowanie za inne niż zwykle kolędowanie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Mszy Świętych Kolędowych oraz za zaproszenie nas z modlitwą kolędową do swoich domów. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za solidarność z parafią, za życzliwość oraz za złożone ofiary. Bóg zapłać!!!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

• we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

• w czwartek 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.