Druga Niedziela Zwykła 2022

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 stycznia 2022

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia wciąż trwa!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków (por. fragment modlitwy, kolekta mszalna).

Dzisiejsza kolekta przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Dzisiaj w niedzielę przypada 16. dzień miesiąca, w naszej parafii to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej Ojczyzny. Od 11.15 do 16.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu. To także kolejna rocznica śmierci Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Głównym zadaniem tej wspólnoty jest troska o życie religijne Polaków mieszkających poza granicami ojczyzny.

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

We wtorek, 18 stycznia, nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę, 19 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W czwartek, 20 stycznia, po Mszy św. o godz. 7.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, jest czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł.

Nadal będziemy kontynuowali wizytę kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego mocy w codziennym  życiu oraz opieki Matki Najświętszej.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie: śp. Artura Tydę, lat 41, zam. w Górze; śp. Andrzeja Manię, lat 63, zam. w Pałubinku; śp. Gertrudę Lindyberg, lat 77, pochodzącą z naszej parafii. Módlmy się, aby dostąpili radości wiecznej: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy osoby chętne na wyjazd, aby już zgłaszały się i zapisywały, wstępnie czas na zapisy do marca. Można to uczynić w biurze parafialnym.

• poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
  • środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
  • piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.