Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła 13.09.2020

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 września 2020

Cały czas docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, a szczególnie za dzieci wracające do szkół, apelujemy ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Dzisiaj, 13 września na Mszy świętej o godz. 10.30 nasze parafialne dziękczynienie za plony – Dożynki. Składamy serdeczne podziękowanie za dekoracje wokół ołtarza mieszkańcom ulic: Mostowej i Głównej oraz wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do uświetnienia tego dziękczynienia.

Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.

W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Od 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu – w intencji Ojca świętego, naszej Ojczyzny, młodzieży i o wygaśnięcie epidemii. O 21.00 Apel Jasnogórski.

15 września (wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

Serdecznie
zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Próby dzieci z klas IV do Pierwszej Komunii Świętej w kościele w dniach: 15.09.; 17.09.; 22.09.; 23.09.;24.09.!!! Dzieci już uczestniczą we Mszy świętej o godzinie 18.00, a potem będzie godzinna próba!!! Obecność obowiązkowa!!!

W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Na mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy /obowiązkowo/ młodzież klas ósmych, oraz wszystkich, którzy chcą modlić się w intencji dzieci i młodzieży. Po Mszy świętej nabożeństwo eucharystyczne.

Dzisiaj jest nasza kolekta inwestycyjna na cele gospodarcze. Ofiary można wpłacać również na koto parafialne (zakładka Konto Bankowe). Za wszystkie złożone ofiary na ten cel składamy Serdeczne Bóg zapłać!!!

Zgodnie z wolą Ojca świętego dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

Za tydzień w niedzielę, na terenie boiska przy parafii, odbędzie się piknik charytatywny /14.00 – 18.00/ i zbiórka do puszek po Mszach świętych na rzecz chorej Oleńki Dzienniak ze Studzienic, parafia Piece.

Pary, które planują  zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku lub w przyszłym, prosimy o uczestnictwo w programie przygotowania do małżeństwa:
    Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to obowiązująca w naszej diecezji forma przygotowania do sakramentu małżeństwa prowadzona przez małżonków i księży. Terminy i zapisy na stronie:
www.ewangelizacjapelplin.pl

• 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku.
  • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.
                         Załącznik nr 5