Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 18.10.2020

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
18 października 2020

UWAGA !!!
W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w strefie czerwonej liczba osób, która będzie mogła uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 17 października na 1 osobę ma przypadać co najmniej 7 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie może przebywać jednocześnie 115 osób !!!
W kościele w Górze może przebywać jednocześnie 40 osób !!!

Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos częścią odzieży lub maseczką.
Zachowujmy wciąż szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń.

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów.

Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada (wyparte przez dzisiejszą niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, zwłaszcza teraz w tych trudnych chwilach.

Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec, który codziennie w naszym kościele jest odmawiany o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00.
Nabożeństwo różańcowe dla dzieci
 z dziesiątką różańca, rozważaniem i komunią świętą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Wszystkich parafian zapraszamy na tę modlitwę.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę o godz. 18.00 gromadzimy się też w naszym kościele na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00!!!

W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II, a także 72. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski w latach 1926-1948. Jego wielką troską był naród i Kościół nie tylko w Ojczyźnie, ale także rodacy na emigracji. Aby na wychodźstwie nie ginęły polskie dusze, powołał specjalne zgromadzenie zakonne: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej. Przez wstawiennictwo sługi Bożego będziemy prosić Boga, aby i dziś Polacy poszukujących lepszego bytu za granicą nie zapominali o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje św. Za tydzień w niedzielę nasza kolekta inwestycyjna

Można już składać na wypominki za zmarłych: roczne i jednorazowe oraz na msze św. zbiorowe za zmarłych, które będą odprawione w Dzień Zaduszny.

Jest prasa katolicka: na stoliku jest nowe czasopismo „Pielgrzym” i W Rodzinie oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie. Jest również książkowy Kalendarz Rolników do nabycia w zakrystii lub plebanii w cenie 30 zł. Ofiary za nie można zostawić w koszyku na stoliku. Po drugiej stronie znajdują się czasopisma „ze starą datą”, które można zabrać do domów za darmo.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, a więc czas porządków, szczególnie na cmentarzach. Bardzo prosimy, aby w tym trudnym czasie dla wszystkich, w miarę możliwości, śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do swoich domów. Wiele osób, mimo próśb, tego nie robi!!! Dziękujemy tym wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel i prośbę!!! Bóg zapłać!!!

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.

• 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary  i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.