Dwudziesta Niedziela Zwykła 16.08.2020

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
16 sierpnia 2020

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apelujemy ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego.. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

Szczególna okazja ku temu będzie
w najbliższą środę, kiedy w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, zaraz po niej celebrujemy wieczorną Mszę Świętą. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

W piątek 21 sierpnia w Zblewie przy OSP, w godzinach od 9.00 do 13.00 będzie stał Mobilny Punkt Krwiodawstwa, można będzie oddać krew – będzie to specjalny autokar poboru krwi. Dla krwiodawców będą upominiki oraz zbiórka do puszek i wiele licytacji dla Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody. Dla dzieci organizatorzy przygotowali darmowy dmuchaniec, aby rodzice mogli oddać spokojnie krew i uczestniczyć w licytacjach. Więcej informacji na Facebooku: "Mobilny punkt krwiodawstwa Zblewo krew."

Za tydzień w niedzielę nasza kolekta inwestycyjna na cele gospodarcze.

Powoli dobiegają końca żniwa, a więc trzeba podziękować Bogu za tegoroczne plony. Nasze parafialne dziękczynienie za plony - Dożynki będą 13 września na Mszy świętej o godz. 10.30. O przygotowanie kościoła, dekoracji wokół ołtarza prosimy mieszkańców ulic: Mostowej i Głównej.

• 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.

• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.