Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 11.10.2020

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
11 października 2020

Cały czas docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem i to w bardzo bliskim sąsiedztwie. Obecnie znajdujemy się w żółtej strefie!!! W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apelujemy ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Pamiętajmy też o uważnym, spokojnym przyjmowaniem Komunii świętej czy to na język, czy na rękę. Niech nie będzie pośpiechu i gwałtownych ruchów, by móc uniknąć jakiegokolwiek kontaktu.

W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy XX Dzień Papieski. Dziś, a także w piątek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
             Właśnie 16 października zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu – w intencji Ojca świętego, naszej Ojczyzny, młodzieży i o wygaśnięcie epidemii. Porządek będzie następujący Msza św. o 18.00, różaniec, wieczór uwielbienia z towarzyszeniem zespołu Benedictus. Wszystko zakończy się ok 20.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo, a obowiązkowo młodzież, kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Głównym celem fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecamy tę zbiórkę życzliwości Parafian.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej.
      Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele codziennie o godz. 18.00.
        Nabożeństwo różańcowe dla dzieci
z dziesiątką różańca, rozważaniem i komunią świętą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

13 października 2020r. (wtorek) o godz. 19.00 w naszym kościele parafialnym w Pinczynie odbędą się warsztaty dla rodziców (zwłaszcza rodziców młodzieży klas VII i VIII). Temat: Skutki prawne i zdrowotne zażywania substancji psychoaktywnych w rozbiciu na narkotyki i dopalacze”. Spotkanie poprowadzi p. nadkomisarz Elwira Lelental. Potrwa to ok 1,5 godziny. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych oraz zainteresowanych tym problemem do wzięcia udziału w warsztatach.

W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Szczególnie będziemy polecać nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i różańca o godz. 18.00. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00!!!

Najbliższa niedziela jest Niedzielą Misyjną. Będziemy pamiętać w naszych modlitwach o misjach i misjomarzach, który poświecają swoje życie na głoszenie Ewangelii w różnych miejscach na świecie.

Jest prasa katolicka: na stoliku wyłożone jest czasopismo „Pielgrzym”, W Rodzinie oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie. Jest również książkowy Kalendarz Rolników do nabycia w zakrystii lub plebanii w cenie 30 zł. Ofiary za nie można zostawić w koszyku na stoliku. Po drugiej stronie znajdują się czasopisma „ze starą datą”, które można zabrać do domów za darmo.

Prosimy o zabieranie śmieci z grobów swoich bliskich do śmietników w swoich posesjach. Wiele osób, mimo próśb, tego nie robi!!!

• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła, która zreformowała zakon karmelitański; była wielką mistyczką.

• 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.

• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.