Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła 20.09.2020

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
20 września 2020

Cały czas docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, a szczególnie za dzieci wracające do szkół, apelujemy ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Pamiętajmy też o uważnym, spokojnym przyjmowaniem Komunii świętej czy to na język, czy na rękę. Niech nie będzie pośpiechu i gwałtownych ruchów, by móc uniknąć jakiegokolwiek kontaktu.

Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym, co mieliśmy okazję doświadczyć w czasie największych obostrzeń w pandemii. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Dzisiaj w niedzielę, na terenie boiska przy parafii, odbywa się piknik charytatywny /14.00 – 18.00/ i zbiórka do puszek po Mszach świętych na rzecz chorej Oleńki Dzienniak ze Studzienic, parafia Piece.

W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę o godz. 18.00 spotykamy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, aby wypraszać potrzebne nam łaski. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00!!!

czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Próby dzieci z klas IV do Pierwszej Komunii Świętej w kościele w dniach: 22.09.; 23.09.; 24.09.!!! Dzieci już uczestniczą we Mszy świętej o godzinie 18.00, a potem będzie godzinna próba!!! Obecność obowiązkowa!!!

W sobotę o godz. 9.00 Spowiedź święta dzieci klas IV przed Pierwszą Komunią św. Za tydzień w niedzielę na Mszy świętej o godz. 10.30 wprowadzenie do pełnego uczestnictwa we Mszy św. dzieci klas IV, to ich Pierwsza Komunia św. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Ławki na tej Mszy świętej zarezerwowane będą dla dzieci i ich rodzin.

Msza św. w Górze w niedzielę 27 września będzie wyjątkowo o godz. 13.00 !!!

Jest do nabycia prasa katolicka: na stoliku wyłożony jest nowy nr „Pielgrzyma” i czasopismo W Rodzinie oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie. Jest również książkowy Kalendarz Rolników do nabycia w zakrystii lub plebanii w cenie 30 zł. Ofiary za nie można zostawić w koszyku na stoliku. Po drugiej stronie znajdują się czasopisma „ze starą datą”, które można zabrać do domów za darmo.

Pary, które planują  zawrzeć sakrament małżeństwa jeszcze w tym roku lub w przyszłym, prosimy o uczestnictwo w programie przygotowania do małżeństwa:
Weekend dla narzeczonych z lekcją tańca. Jest to obowiązująca w naszej diecezji forma przygotowania do sakramentu małżeństwa prowadzona przez małżonków i księży. Terminy i zapisy na stronie:
www.ewangelizacjapelplin.pl

W niedzielę 27 września przypada 81. Rocznica zbrodni w Lesie Szpęgawskim, z uwagi na trwającą epidemię uroczystości będą miały charakter kameralny. W obecności wyłącznie zaproszonych gości, władz samorządowych oraz ograniczonej liczby członków organizacji i stowarzyszeń kombatanckich zostanie wygłoszone okolicznościowe wystąpienie, odprawiona będzie krótka modlitwa oraz na pomniku głównym zostaną złożone kwiaty. Możemy to miejsce kaźni odwiedzić prywatnie.

Zmarł ś.p. Jan Koprowski, lat 84 zam. na ul. Kwiatowej. Pogrzeb odbył się w sobotę (19.09.). Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

• 21 IX – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.

• 23 IX – św. ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.