Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 04.10.2020

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
4 października 2020

Cały czas docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem i to w bardzo bliskim sąsiedztwie. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apelujemy ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Pamiętajmy też o uważnym, spokojnym przyjmowaniem Komunii świętej czy to na język, czy na rękę. Niech nie będzie pośpiechu i gwałtownych ruchów, by móc uniknąć jakiegokolwiek kontaktu.

Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zachęcamy dorosłych i młodzież do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.
Panie z Róż Różańcowych prosimy o prowadzenie różańca. Plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń.

Nabożeństwo różańcowe dla dzieci z dziesiątką różańca, rozważaniem i komunią świętą od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela”.

Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół nas obdarza. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

Dzisiejsza niedziela wypiera liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, wspomnijmy go w naszych modlitwach.

W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami i dziećmi uczniów klas II Szkoły Podstawowej, którzy rozpoczną swoje dalsze przygotowanie do Pierwszej Komunii świętej.

W środę, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszamy na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 18.00.
W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00!!!
Poświęcenie różańców dzieciom z klasy III i wszystkim innym w środę na Mszy św. o godz. 17.30.

W piątek o godz. 19.00 nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św.

Zakończył się „Biały Tydzień” dzieci klas czwartych. Serdeczne podziękowanie kierujemy do rodziców za dobrą współpracę. Bóg zapłać za złożoną ofiarę, którą przeznaczymy na remont okna w zakrystii.

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny XX Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

Zmarła ś. p. Józefa Galikowska, lat 100, zam. w Karolewie. Pogrzeb odbył się w środę (30.09.) Zamarł również ś. p. Zbigniew Piotrowski, lat 62, zam. na ul. Sportowej. Pogrzeb odbył się w piątek (02.10.)  Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Jest do nabycia prasa katolicka: jest nowy nr „Pielgrzyma”, a na stoliku wyłożone jest czasopismo W Rodzinie oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie. Jest również książkowy Kalendarz Rolników do nabycia w zakrystii lub plebanii w cenie 30 zł. Ofiary za nie można zostawić w koszyku na stoliku. Po drugiej stronie znajdują się czasopisma „ze starą datą”, które można zabrać do domów za darmo.

Prosimy o zabieranie śmieci z grobów swoich bliskich do śmietników w swoich posesjach. Wiele osób, mimo próśb, tego nie robi!!!

plakat 2020
Osoby, które zechciałby wziąć udział w tym marszu po bliższe informacje i szczegóły mogą zgłosić się do ks. wikariusza.