Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła 06.09.2020

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 września 2020

Cały czas docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, a szczególnie za dzieci wracające do szkół, apelujemy ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją.
W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Poświęcenie ziarna siewnego na Mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

Serdecznie
zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

Spotkanie rodziców i dzieci klas III w sprawie Pierwszej komunii w środę po Mszy świętej o godz. 18.00.

czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Nasze parafialne dziękczynienie za plony – Dożynki będą 13 września na Mszy świętej o godz. 10.30. O przygotowanie kościoła, dekoracji wokół ołtarza prosimy mieszkańców ulic: Mostowej i Głównej.

Za tydzień nasza kolekta inwestycyjna na cele gospodarcze. Ofiary można wpłacać również na koto parafialne (zakładka Konto Bankowe). Za wszystkie złożone ofiary na ten cel składamy Serdeczne Bóg zapłać!!!

Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 16.00 będziemy modlić się w intencji pielgrzymów, którzy byli w styczniu w Ziemi Świętej. Serdecznie zapraszamy wszystkich pątników.

Próby dzieci z klas IV do Pierwszej Komunii Świętej w kościele w dniach: 08.09.; 10.09.; 15.09.; 17.09.; 22.09.; 23.09.;24.09.!!! Dzieci już uczestniczą we Mszy świętej o godzinie 18.00, a potem będzie godzinna próba!!! Obecność obowiązkowa!!!

Jest do nabycia prasa katolicka: na stoliku wyłożony jest nowy nr „Pielgrzyma” i czasopismo W Rodzinie oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie. Ofiary za nie można zostawić w koszyku na stoliku. Po drugiej stronie znajdują się czasopisma „ze starą datą”, które można zabrać do domów za darmo.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu.
Szczegółowe informacje dotyczące charakterystyki studiów oraz rekrutacji znajdują się na stronie
https://www.teologia.umk.pl/student/studia-podyplomowe/ Dane kontaktowe Wydziału Teologicznego to: tel. (056) 611 4990, 611 4994, e-mail: teologia@umk.pl. Informacji udziela również ks. prof. Janusz Szulist (szulist@umk.pl).

Załącznik nr 3

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza kandydatów, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 1 października 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

Załącznik nr 2