Dziesiąta Niedziela Zwykła 06.06.2021

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
6 czerwca 2021

Przypominamy, że wciąż obowiązuje rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, to 1 osoba na 15m2. Nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie, do piątku włącznie, o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W sobotę nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Mszą św., a w niedzielę po sumie o godz. 10.30. Będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 będziemy powierzać nasze sprawy jej opiece.

W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 7.00; 17.30 i 18.00 z procesją eucharystyczną. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Na zakończenie oktawy zostaną poświęcone wianuszki z ziół i polnych kwiatów.

W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała jeszcze w innym wymiarze niż to było zawsze. Szczególnie dziękujemy dzieciom sypiącym kwiatki i ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, strażakom za niesienie baldachimu i panom, którzy noszą w oktawie, panu organiście, wszystkim niosącym feretrony, a przede wszystkim tym którzy wzięli udział w procesjach, który jest wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Bogumiła Duszak, lat 56 oraz + Janina Klara Betlejewska, lat 87.  Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

• we wtorek 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.