II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2022

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
2 stycznia 2022

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia wciąż trwa!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła oraz wody (przynosimy we własnym zakresie) będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu, które jest radosną manifestacją wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej. W naszej parafii również tradycyjny już Orszak Trzech Króli. Zbieramy się na podwórku plebanii przed sumą o 10.20, stamtąd orszakiem idziemy do kościoła. Przychodzimy z Koranami na głowach. Udział w Orszaku jest wyrazem naszej wiary i przywiązania do tradycji chrześcijańskiej.

W kościele po Mszy św. będą jasełka w wykonaniu dzieci z naszej szkoły oraz wspólne kolędowanie !!!
Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca.
O rana odwiedzimy wszystkich naszych chorych z posługa sakramentalną w ich domach. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi świętej będzie w godzinach od 16.30 do 17.30.

W sobotę, 8 stycznia, Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy odbędzie się tradycyjne spotkanie w salce.

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Plan wizyty kolędowej na najbliższy czas jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł.

W minionym tygodniu zmarłą: śp. Elżbieta Gołuńska, l. 86, zam. na Osiedlu Pisakowym. Data pogrzebu jeszcze nie ustalona. Polecajmy zmarłą miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Dolnośląska Inspekcja Ochrony Zwierząt wraz z wolontariuszką z naszej Orkiestry Dętej przy OSP, Zofią Kuraszewicz, proszą o pomoc dla zwierząt, które są głodzone i maltretowane. Proszą o przekazywanie starych ręczników, koców, poszewek lub prześcieradeł, a także paszę dla świń i kóz, przedłużacze, opatrunki oraz rzeczy wymienione na plakacie. Za każdą pomoc będziemy  wdzięczni! Miejsce zbiórki: salka przy plebanii. Dary można składać do końca stycznia.

Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

Prosimy osoby chętne na wyjazd, aby już zgłaszały się i zapisywały, wstępnie czas na zapisy do marca. Można to uczynić w biurze parafialnym.