II Niedziela Wielkanocna 2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
19 kwietnia 2020

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że liczba osób, które będą mogły uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 20 kwietnia na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.

W kościele w Pinczynie mogą przebywać jednocześnie 52 osoby,
a w kościele w Górze może przebywać jednocześnie 15 osób,

nie licząc osób sprawujących posługę (ministranci, szafarze).
Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos, częścią odzieży lub maseczką ochronną.

Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń państwowych jak i prośby naszego ks. Biskupa oraz Episkopatu.

Zawsze w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 10.30 będziemy transmitować Mszę świętą z naszego kościoła parafialnego na kanale YouTube i na Facebooku naszej parafii. (stosowne linki są podane w ogłoszeniach: Transmisja Internetowa).
Również w każdą niedzielę, aż do odwołania będą Msze święte o godz. 14.30.

Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, choć w dobie epidemii koronawirusa przepełnieni też lękiem, niepewnością, a może nawet strachem, mamy teraz szczególne zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę Świętą o godz. 18.00. Maryja jest dla nas tronem miłosierdzia Bożego. Może więc skutecznie prosić swojego Syna o wszelkie owoce dzieła odkupienia dla nas.

W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się jego relikwie. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się wstydzić wiary.

W tym tygodniu, w sobotę, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Świąteczną Eucharystię połączymy z nabożeństwem błagalnym. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba. Modlitwy w tych intencjach po Mszy świętej o godz. 7.00 i 18.00.

W plebanii są do odbioru szatki dla dzieci klas III idących w tym roku do Komunii św. w cenie 195 zł.

Ryngraf z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej odwiedzający rodziny naszej Parafii
do czasu ustąpienia epidemii pozostaje w Kościele.

Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców. Zapraszają też do refleksji nad naszą chrześcijańską troską o bezpieczne poruszanie się po drogach i przestrzeganie przepisów drogowych.

Nie ma czasopism katolickich. Nasz dwutygodnik „Pielgrzym” można pobrać w wersji elektronicznej ze strony wydawnictwa: http://pielgrzym.pelplin.pl/wiadomosci-pielgrzyma/6895-pielgrzym-numer-8-2020-pobierz-za-darmo

Czas wiosennych porządków idzie pełną parą, również na cmentarzu. Bardzo prosimy, aby w tym trudnym czasie dla wszystkich, w miarę możliwości, śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do swoich domów. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na nasz apel i zabierają śmieci do domów.

Serdeczne podziękowanie za składane ofiary na utrzymanie parafii czy to osobiście w plebanii czy na konto bankowe parafii. Warto też wiedzieć, że jeśli na przelewie wskażemy jako cel „darowiznę na cele kultu religijnego”, umożliwi to uzyskanie zwolnienia podatkowego do wysokości 6% naszego rocznego dochodu.