II Niedziela Wielkanocna 2021

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 kwietnia 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 20m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

Dzisiaj, o godz. 15.00, w Godzinie Miłosierdzia, zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego, przed Najświętszym Sakramentem. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne Caritasu naszej diecezji, to w związku z rozpoczynającym się dzisiaj Tygodniem Miłosierdzia. Pamiętajmy też, że 1% z naszego podatku możemy oddać na Caritas naszej diecezji. Za tydzień w niedzielę nasza kolekta inwestycyjna.

W środę w kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00Po Mszy św. będzie pobłogosławienie wody, soli i oliwy.

W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

W piątek jest 16 dzień miesiąca, dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i w intencji naszej Ojczyzny. Od ok. godz. 18.30 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim.

W sobotę dzieci  klas III będą miały Pierwszą Spowiedź św., o godz. 10.00 klasa „III b”, a o godz. 10.30 klasa „III a”!!!!
W związku z tym będą spotkania dzieci i rodziców: we wtorek na godz. 18.00 zapraszamy klasę „III a” z rodzicami, w czwartek „III b” z rodzicami. Na spotkaniach będą do odbioru książeczki do nabożeństwa dla dzieci, koszt 25,- zł oraz zaliczenie formuły spowiedzi.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Lidia Stencel, lat 67. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.