II Niedziela Wielkanocna 2022

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
24 kwietnia 2022

Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. O godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.

Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Przynosimy również, Skarbonki wielkopostne, te które otrzymaliśmy na początku Wielkiego Postu, ofiarny z nich będą przeznaczone w tym roku na pomoc osobom z Ukrainy.

Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 i procesję, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się 8 maja o godz. 10.30. Pierwsze ćwiczenia dzieci odbędą się w tym tygodniu - 26. kwietnia /wtorek/ i 29. kwietnia /piątek/ . Dzieci przychodzą już na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie godzinna próba.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:

• we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,

• w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

• w czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

We czwartek po Mszy św. wieczornej, o godz. 18.30 zebranie rodziców dzieci klas II szkoły podstawowej, które będą miały za rok I Komunię św.

W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

W najbliższą niedzielę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a w niedzielę o godz. 16.00.
Zachęcamy, aby tradycyjnie już do odprawiania nabożeństwa majowego w Górze, Piesienicy i Karolewie. Prosimy o uporządkowanie i troskę o przydrożne krzyże i kapliczki, dziękujemy wszystkim, którzy już o to zadbali.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

W ostatnim tygodniu zmarł: śp. Janusz Miętki, lat 60, z ul. Sportowej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 10.00. Różaniec w niedzielę po Msz św. o 16.00, w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi im łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł.