III Niedziela Wielkanocna 2021

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
18 kwietnia 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 20m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

Nasi lektorzy przygotowali fragmenty z Pisma Świętego Nowego Testamentu. Można je zabrać z koszyka pod chórem przed wyjściem z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.

Dzisiaj jest nasza kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

W środę w kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

Wczoraj, w sobotę 17.04, swoją pierwszą spowiedź przeżywały dzieci pierwszokomunijne. Za trzy tygodnie, przed Pierwszą Komunią Świętą, przystąpią do spowiedzi po raz drugi. Otoczmy dzieci i ich rodziny szczególną modlitwą, by to spotkanie z miłosierdziem Bożym było dla nich radością i pokojem serca.
Informujemy, że w Uroczystości Pierwszej komunii, 9 maja na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 UDZIAŁ BIORĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE DZIECI ORAZ ICH RODZICE!!! W związku z epidemią i ograniczeniami w kościele, zaproszeni goście, rodzice chrzestni, dziadkowie i inni, nie będą mogli wejść do kościoła !!!
Dla wszystkich parafian będą, w związku z tymi ograniczeniami, dodatkowe Msze św. w godzinach popołudniowych!!!

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele (25.04 - 01.05.). Po sumie bedziemy modlić się nie tylko o powołania, ale również o dobre urodzaje, bo jest to równie dzień modlitw o urodzaje.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „Pielgrzym” wyłożony na stoliku pod chórem.

Osoba Pierwszego kontaktu w Parafii św. Elżbiety w Pinczynie.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.