III Niedziela Wielkanocna 2022

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY
1 maja 2022

Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. Zachęcamy do zabierania z koszyka w kościele karteczek z wyznaczonymi fragmentami z Ewangelii wg. św. Łukasz i z Księgi Hioba, aby rozważać i medytować Słowo Boże.

Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę i święta o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy też do odprawiania nabożeństw w kościele filialnym w Górze, przy kapliczkach w Piesienicy i Karolewie oraz domach rodzinnych.

Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku, a także o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:
  • w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00;
  • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00; Spowiedź święta od godz. 16.00 do godz. 17.30.
  • w sobotę Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Po Mszy będzie tradycyjne spotkanie w salce!!!

Odwiedzimy chorych w tym tygodniu wg następującego porządku:
  • ks. proboszcz w piątek od rana,
  • ks. wikariusz – w czwartek od godz. 8.00 – ulice: Słoneczna, Sportowa, Gajowa i Nowodworska,         a w piątek od godz. 8.00 – Góra, ulice: Ciska, Nadrzeczna, Główna, Kwiatowa.

W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

W niedzielę 8 maja o godz. 10.30 odbędzie się również Uroczystość Pierwszej Komunii św. Ławki na tej Mszy św. będą zarezerwowane dla dzieci, rodziców i krewnych.
        Ćwiczenia dzieci odbędą się w tym tygodniu – środę, czwartek i piątek. Dzieci przychodzą już na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie godzinna próba.

Spowiedź św. dzieci, rodziców i krewnych przed Uroczystością Pierwszej Komunii w sobotę (7 maj): klasa IIIB – 9.30, klasa IIIA – 10.30. Dzieci z Góry i inne przychodzą na dowolną godzinę.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowy numer „Pielgrzyma”, i czasopismo „W Rodzinie”.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

• poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;
  • wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;
  • piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł.