IV Niedziela Wielkanocna 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
Dobrego Pasterza
3 maja 2020

 

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że liczba osób, które będą mogły uczestniczyć we Mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym, będzie zależała od powierzchni świątyni.
W kościele od 20 kwietnia na 1 osobę ma przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni.
 
W kościele w Pinczynie mogą przebywać jednocześnie 52 osoby,
a w kościele w Górze może przebywać jednoczenie 15 osób,

nie licząc osób sprawujących posługę (ministranci, szafarze).
Wszyscy wierni są zobowiązani, aby zakryć usta i nos, maseczką ochronną.
 
Bardzo prosimy o zastosowanie się do tych zaleceń państwowych jak i prośby naszego ks. Biskupa oraz Episkopatu.

 
Prowadzone są zawsze w Niedzielę o godz. 9.00 i 10.30 transmisje Mszy świętych z naszego kościoła parafialnego na kanale YouTube i na Facebooku naszej parafii. (stosowne linki są podane w ogłoszeniach: Transmisja Internetowa).
Również w każdą niedzielę do odwołania będzie Msza święta o godz. 14.30.


Dla lepszego zrozumienia komunii duchowej można obejrzeć poniższe filmiki:
o. Adam Szustak OP – Co to jest komunia św. duchowa?

https://www.youtube.com/watch?v=VHqlBgY1Yf8
o. Adam Szustak OP – Jak należy przyjmować komunię św.:
https://www.youtube.com/watch?v=jNyepRZPt1M&list=PLVdrvbY9AVQpwKPjvtbHnyp1jyqlzlkgR&index=48
o. Remigiusz Recław SJ  - komunia duchowa w czasie pandemii:
https://www.youtube.com/watch?v=sv8KAxhYUDY


Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.
 
Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.
 
Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 
W naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Mszą św., a w niedzielę o godz. 16.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.
W TYM ROKU ZE WZGLĘDU NA STAN EPIDEMII NIE WOLNO ODPRAWIAĆ NABOŻEŃSTW TRADYCYJNIE PRZY KRZYŻACH I KAPLICACH PRZYDROŻNYCH!! Zadbajmy więc o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się tylko w naszych domach na wspólnym odmawianiu Litanii Loretańskiej, na śpiewaniu pieśni maryjnych, na różańcu czy wieczornym Apelu Jasnogórskim.
 
4 maja przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Najczęściej przedstawia się Go jako rzymskiego legionistę wylewającego wodę na płonący ogień. Według legend już jako dziecko miał dokonywać cudów: ugasił pożar domu jednym wiadrem wody. Dzisiaj strażacy spieszą do wszelkiego rodzaju zdarzeń: pożarów, wypadków drogowych, katastrof, powodzi. Papież Pius XI powiedział o nich: „Uważam strażaków poniekąd za apostołów dobroczynności i miłosierdzia”. Św. Jan Paweł II stwierdził, że strażacy są tymi, którzy „wierni przykazaniu miłości i chrześcijańskiej tradycji niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia klęskami żywiołowymi”. Czego można życzyć naszym strażakom? Przede wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki św. Floriana. Tym, którzy są wierni Bogu i Kościołowi, niech Patron ten wyprasza łaski u Boga: skuteczny ratunek bliźniemu i bezpieczny powrót do rodziny. Niech im towarzyszy łaska Boża tak, by niosąc ratunek bliźniemu, sami nie ponieśli szkody na ciele i na duszy. Naszym Strażakom z Pinczyna dziękujemy za żywą obecność w życiu wspólnoty parafialnej, za wszelką pomoc udzieloną podczas zabezpieczania uroczystości kościelnych i nie tylko. Pamiętamy o was w naszych modlitwach. Bóg zapłać i Szczęść Boże!!!
 
We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.
 
W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorną Mszę św. o godz. 18.00.
 
W czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. To również pierwszy czwartek miesiąca, dzień naszej szczególnej modlitwy o nowe, liczne i święte powołania do służby w kościele. Stosowne modlitwy będą podczas nabożeństwa majowego o godz. 18.00.
 
Jest do nabycia prasa katolicka: „Pielgrzym” oraz dla dzieci „Mały Pielgrzym” i czasopismo „W Rodzinie”.
 
Serdeczne podziękowanie za składane ofiary na utrzymanie parafii czy to osobiście w plebanii czy na konto bankowe parafii. Warto też wiedzieć, że jeśli na przelewie wskażemy jako cel „darowiznę na cele kultu religijnego”, umożliwi to uzyskanie zwolnienia podatkowego do wysokości 6% naszego rocznego dochodu.
 
W tym tygodniu patronują nam:

  • 6 V – św. św. Apostołowie Filip (†81-96) i Jakub (†62), należeli do Dwunastu Apostołów.

  • 8 V – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

 
Zapraszamy serdecznie wszystkich uczniów naszej szkoły w ramach innowacji pedagogicznej "Poznajemy Świętego Jana Pawła II" do uczestnictwa w konkursie "Kartka z życzeniami na 100 urodziny Jana Pawła II".
Należy zrobić kartkę urodzinową (złożona na pół kartka A-4) na pierwszej stronie ozdabiamy - nawiązujemy do urodzin i osoby Papieża (technika dowolna - można rysować, wyklejać, naklejać), a w środku piszemy życzenia - a właściwie bardziej podziękowania, za co jesteśmy wdzięczni naszemu Ojcu Świętemu.
Robimy zdjęcie pierwszej strony kartki i zdjęcie podziękowania i przesyłamy na adres: katechezapinczyn@wp.pl z podpisem (imię i nazwisko) i zgodą na udostępnienie oraz klasa. 
Prace dostarczamy na powyższy adres w terminie do 15 maja!!!
Prace zostaną umieszczone na parafialnej i szkolnej stronie internetowej w formie prezentacji.
Niech te kartki będą darem na 100-lecie urodzin Jana Pawła II.
My katecheci możemy Was nagrodzić szóstką za aktywność.
Zapraszamy serdecznie do udziału!
p. Ania i ks.Tadeusz