IV Niedziela Wielkanocna 2021

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
25 kwietnia 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 20m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.

W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

Rodziców dzieci klas II /ale bez dzieci/ zapraszamy na spotkanie do kościoła w środę 28.04. na godz. 18.00 na Mszę św. z nowenną do Matki Bożej i na krótkie spotkanie zaraz po Mszy św.

W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W dni powszednie o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa majowe, a w niedzielę o godz. 16.00.
Zachęcamy, aby tradycyjnie już do odprawiania nabożeństwa majowego w Górze, Piesienicy i Karolewie.

W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Nie będzie nadal tradycyjnego spotkanie w salce!

Uroczystości Pierwszej komunii w naszej parafii będzie 9 maja na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00!!!

UDZIAŁ BIORĄ TYLKO I WYŁĄCZNIE DZIECI ORAZ ICH RODZICE!!!

W związku z epidemią i ograniczeniami w kościele zaproszeni goście, rodzice chrzestni, dziadkowie i inni, nie będą mogli wejść do kościoła !!!
Dla wszystkich parafian będą, w związku z tymi ograniczeniami, dodatkowe Msze św. w godzinach popołudniowych o godz. 15.00; 16.00 i 18.00!!!

Ćwiczenia przygotowujące do I Komunii dla dzieci będą:
we wtorek 27.04., czwartek 29.04. i piątek 30.04.,
dla klasy III A + Góra o godz. 16.30;
dla klasy III B + inne o godz. 18.00.

Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 14 maja /piątek/ o godz. 18.00. Ze względu na epidemię będzie mogło być tylko dwóch świadków, jedna osoba dla dziewcząt i jedna osoba dla chłopców.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Lidii Pałubickiej, lat 70. Zamieszkałej ostatnio w Zblewie. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronuje nam:

• w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.