IV Niedziela Wielkanocna 2022

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
8 maja 2022

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

Dzisiaj w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas trzecich szkoły podstawowej. Otoczmy je naszą serdeczną modlitwą, aby godnie i z radością przyjęły Pana Jezusa do swego serca.
        Dzieci w najbliższym tygodniu uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00, będzie to ich Biały Tydzień.
   W poniedziałek po Mszy św. otrzymają tradycyjne obrazki pamiątkowe, które specjalnie zostały przygotowane na ten rok.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:
  • we wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego,
  • w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy też do odprawiania nabożeństw w kościele filialnym w Górze, przy kapliczkach w Piesienicy i Karolewie oraz domach rodzinnych.

Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy obchodzić rocznicę przyjęcia do I Komunii św. uczniów obecnej klasy IV. Prosimy, aby dzieci przyniosły ze sobą świece na odnowienie Przyrzeczeń chrzcielnych.

Zapraszamy wszystkich do przynoszenia zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD).
Zbiórka ma miejsce przy salce plebanii w Pinczynie do 11 maja.
Cel jest bardzo szlachetny, więc bez sentymentów warto przejrzeć wszystkie piwnice, strychy, szopki i garaże i to co tam jest nieużywane oddać!!!

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

• poniedziałek, 9 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;
  • sobota, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany drogą losowania do grona Dwunastu.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł.

Zaproszenia do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej „Christus vivit”, odwołując się do bł. Carlosa Acutisa, napisał do młodych ludzi: „Możesz stać się tym, czym Bóg, twój Stwórca, wie, że jesteś, jeśli przyznasz, że jesteś powołany do wielkich rzeczy. Przyzywaj Ducha Świętego i idź z ufnością do wielkiego celu: świętości. W ten sposób nie będziesz kserokopią. Będziesz w pełni sobą samym” (107). Rozeznawanie powołania do Chrystusowego Kapłaństwa jako drogi do bycia w pełni sobą to fascynujące zaproszenie.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej:
www.seminariumpelplin.pl