Jedenasta Niedziela Zwykła 14.06.2020

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 czerwca 2020

Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem/byłam, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam dany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.

Trwa
oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele i celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie.

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Mszą świętą, a w niedziele o godz. 16.00.

Bierzmowanie w naszej Parafii odbędzie się 22 czerwca o godz. 16.00.

Kandydaci do bierzmowania z klas VIII mają swoje obowiązkowe spotkania w czwartek, piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 18.00, ale uczestniczą już we Mszy św. Spowiedź św. w sobotę o godz. 20.00 dla kandydatów, ich rodziców i świadków.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W
środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W Górze Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W
czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W
piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte będą o godz. 7.00; 17.30 i 18.00. O godz. 18.00 wyruszy ostatnia procesja wokół kościoła. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po wieczornej Mszy Świętej będzie poświęcenie wianków.
Parafia Piece zaprasza na swój odpust parafialny na godz. 18.00.

W
sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę przypada też ustanowiony przez
Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Przypomnijmy: uchodźca, to osoba, która z powodu obaw przed prześladowaniem ze względu na rasę, religię, narodowość, poglądy polityczne pozostaje poza swoim krajem i nie może liczyć na ochronę swoich praw w kraju ojczystym. Takich osób na całym świecie są setki tysięcy. W naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach.

W niedzielę 21 czerwca będzie nasza kolekta przeznaczona na cele gospodarcze. Od poniedziałku panowie witrażyści rozpoczynają dalsze prace przy wymianie okien w naszym kościele parafialnym.

We wtorek (9.06) odbył się pogrzeb śp. Marioli Juźwik, lat 53, z Pałubinka, a w środę (10.06) pogrzeb śp. Teresy Lewińskiej, lat 88, z ul. Nowodworskiej.
W środę (17.06.) o godz. 11.00 odbędzie się pogrzeb śp. Marcina Smukały, lat 49, z osiedla Piaskowego. Różaniec o godz. 19.00 w poniedziałek i wtorek. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie i udział w uroczystości i w procesjach Bożego Ciała, które w tym roku w sposób nietypowy odbywały się tylko wokół kościoła. Dziękujemy Strażakom, za niesienie baldachimu w tym dniu, dziękujemy również panom, którzy w trakcie oktawy noszą baldachim. Dziękujemy Familii Kociewskiej za obecność w strojach regionalnych, jak również i góralom za obecność w swoich strojach. Dziękujemy tej garstce dzieci, które zechciały sypać kwiatki. Podziękowania kierujemy do służby liturgicznej i pana organisty. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg Zapłać!!!

W tym tygodniu patronuje nam:

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.