Najświętszej Trójcy

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
7 czerwca 2020

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Dzisiaj zakończenie komunii świętej wielkanocnej.

Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności szczególnie w tym czasie pandemii.

Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: w dni powszednie o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Mszą świętą, a w niedziele o godz. 16.00.

Bierzmowanie w naszej Parafii odbędzie się 22 czerwca o godz. 16.00. Wszystkie istotne informacje dla młodzieży bierzmowanej w zakładce: Dla Kandydatów do Bierzmowania.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W Górze Nowenna do MBNP o godz. 18.00

W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej, tym razem tylko wokół kościoła po każdej Mszy świętej, bez tradycyjnej ulicami naszej miejscowości, jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Nie będziemy przygotowywać czterech ołtarzy, ale udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Nie będą też w tym roku dzieci sypać kwiatków i nie nosimy chorągwi. Msze święte będą w tym dniu o godz.: 7.30; 9.00; 10.30 oraz w Górze o godz. 9.00 również z procesją wokół kościoła.
Od godz. 15.00 – 18.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny i Ojca świętego.

Przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 18.00.

W sobotę w Konarzynach / k. Starej Kiszewy odpust św. Antoniego, suma odpustowa o godz. 11.00.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „W Rodzinie” i dla dzieci „Mały Pielgrzym”.

W piątek odbył się pogrzeb śp. Weroniki Rygielskiej, lat 17, z ul. Bocznej.
We wtorek (9.06) o godz. 13.00 będzie pogrzeb śp. Marioli Juźwik, lat 53, z Pałubinka. Różaniec za zmarłą będzie odmawiany w niedzielę o godz. 17.00, a w poniedziałek o godz.18.00 w kościele. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Zniesione zostały już liczne ograniczenia w życiu społecznym. Nie będzie już transmisji Mszy św. przez Internet z naszego kościoła.
Ksiądz Biskup Diecezjalny z dniem 6 czerwca 2020 r. odwołuję dyspensą ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, udzieloną 25 marca 2020 r..
Dodaje jednocześnie, że: „Utrzymuję dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych, dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem”.
Biskup diecezjalny przypomina również, że „w czasie celebracji liturgicznych i poza nimi należy zachowywać zarządzenia władz kościelnych i państwowych”. W kościele zachowujemy więc odstęp, zasłaniamy twarze maseczką ochronną lub częściom odzieży. Zapraszamy do uczestnictwa we mszy św. także tych którzy może już dawno w kościele nie byli.

• 8 VI – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.