Najświętszej Trójcy 2022

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
12 czerwca 2022

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

W poniedziałek w Konarzynach odpust św. Antoniego, suma odpustowa o godz. 18.00.

We wtorek Nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę, 15 czerwca, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Matce Zbawiciela będziemy przedstawiać nasze pokorne prośby, ufając, że Jej orędownictwo wyprosi nam Bożą pomoc.
     Tego dnia również będziemy gościć ks. neoprezbitera Rafała Okroja, który odprawi Mszę św. o godz. 18.00 i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim obecnym. Serdecznie zapraszamy.

W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7.30; 9.00; 10.30; w Górze o godz. 9.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
     Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy Świętej o godz. 10.30. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach. Pójdziemy ulicami: Główną (do krzyża), skręcimy w Boczną, dalej znów Główną do Mostowej i z powrotem do Kościoła ulicą Główną. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, przystrojenie całej trasy, naszych okien w domach, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.

Zapraszamy do niesienia chorągwi, osoby w regionalnych strojach, chłopców komunijnych zapraszamy do niesienia poduszek i różańca, dziewczynki do sypania kwiatów, szczególnie te, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię świętą, jak równie i te trochę starsze i te trochę młodsze. Dołóżmy wszelkich starań by przed Najświętszym Sakramentem mógł powstać piękny dywan kwiatów. Prosimy strażaków o pomoc w niesieniu baldachimu i w zabezpieczeniu całej trasy procesji.

Próby dziewczynek sypiących kwiaty w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej.

Przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się o godz. 18.00.

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Mszą świętą, a w niedzielę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr „Pielgrzyma” i nowy nr czasopisma „W Rodzinie”.

Można już odbierać w plebanii, w tygodniu zawsze po wieczornej Mszy św. nagrania i zdjęcia z uroczystości Pierwszej Komunii świętej 2022r. Można też zakupić już wywołane zdjęcia z tej uroczystości w cenie 1,5 zł/szt.

W sobotę, 18 czerwca, nasza służba liturgiczna wyjeżdża na wspólny wyjazd do Łeby i okolic. Jest to forma podziękowania za służbę przy ołtarzu. Dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc w sfinansowaniu tego wyjazdu, bo to dzięki waszym ofiarom składanych do puszek mógł on dojść do skutku.
WYJAZD JEST O 6.30 SPRZED KOŚCIOŁA W PINCZYNIE, A POWRÓT OK. 21.00.

W przyszłą niedzielę na Mszach św. przed południem będziemy gościli siostry Elżbietanki, które podzielą się swoim świadectwem wiary, powiedzą coś o zgromadzeniu. Serdecznie zapraszamy młodzież do bierzmowania, jak i starszą oraz wszystkich zainteresowanych po sumie parafialnej na spotkanie z siostrami.

W piątek odbył się pogrzeb śp. Franciszka Kowalskiego, l. 89, zam. na ul. Mostowej. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

• poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

• środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

• piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

Zalącznik-nr-1

Zaproszenia do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Papież Franciszek w adhortacji apostolskiej „Christus vivit”, odwołując się do bł. Carlosa Acutisa, napisał do młodych ludzi: „Możesz stać się tym, czym Bóg, twój Stwórca, wie, że jesteś, jeśli przyznasz, że jesteś powołany do wielkich rzeczy. Przyzywaj Ducha Świętego i idź z ufnością do wielkiego celu: świętości. W ten sposób nie będziesz kserokopią. Będziesz w pełni sobą samym” (107). Rozeznawanie powołania do Chrystusowego Kapłaństwa jako drogi do bycia w pełni sobą to fascynujące zaproszenie.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej:
www.seminariumpelplin.pl