Niedziela Chrztu Pańskiego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
12 stycznia 2020

  

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa Boga Ojca o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 2. We wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

 3. W środę wyjątkowo o godz. 7.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nie będzie w tym dniu Mszy św. wieczornej. 

 4. W czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Czwartek to też 16-ty dzień miesiąca, w naszej parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny i Ojca św. potrwa od godz. 18.30 do godz. 21.00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim.

 5. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu. Spróbujmy tego dnia szczególnie sięgnąć po Pismo Święte, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu. 

 6. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. 

 7. Za tydzień w niedzielę kolekta przeznaczona jest na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. 

 8. W naszej parafii trwają doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w zakładce WIZYTY DUSZPASTERSKIE. 

 9. Jest do nabycia prasa katolicka: „Pielgrzym” oraz „Cuda i Łaski Boże” prosimy odebrać w zakrystii ci, co zamówili. 

 10. We wtorek 14.01. o godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb śp. Elżbiety Drawskiej, l.87, zam. przy ul. Semlińskiej. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek… 

 11. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną Polska – Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 2 - 8 lipiec 2020. Bardzo bogaty program , odwiedzimy takie miejscowości: SANDOMIERZ, BARANÓW SANDOMIERSKI, RZESZÓW, ŁAŃCUT, KRASICZYN, KALWARIA PACŁAWSKA, PRZEMYŚL, STRACHOCINA, HACZÓW, BÓBRKA, SAROSPATAK, TOKAJ, MISZKOLC, STARY SĄCZ, BOCHNIA, CZĘSTOCHOWA.  Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

 
W tym tygodniu patronuje nam:

 • 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.