Niedziela Chrztu Pańskiego 2021

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
10 stycznia 2021

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W
środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

W
czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę jest 16 dzień miesiąca, dzień naszej modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka i w intencji naszej Ojczyzny. Od ok. godz. 18.45 do 21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr „Pielgrzyma” oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie.

Harmonogram Mszy świętych kolędowych w naszej parafii znajdują się w zakładce Wizyty duszpasterskie.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie i przebieg Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy mężczyznom, którzy zechcieli odegrać role króli, panu z Gwiazdą, służbie liturgicznej, p. Organiście, fotografowi oraz zespołowi Benedictus za oprawę muzyczną liturgii i przepiękny koncert na zakończenie Orszaku. Wszystkim za wszystko Serdeczne Bóg Zapłać!!!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
śp. Krystyna Burczyk, lat 80, zam. na ul. Gajowej, śp. Helena Kozłowska, lat 91, zam. na ul. Gajowej oraz śp. Stanisław Mikołajewski, lat 73, zam. w Pałubinku.
Zmarła śp. Czesława Biesek, lat 86, zam. na ul. Pałubińskiej. Pogrzeb będzie we wtorek 12.01. o godz. 13.00. Różaniec za zmarłą w kościele: w niedzielę o godz. 17.00, w poniedziałek o godz. 16.30.
Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

W tym roku z powodu pandemii nie można było przygotować z uczniami Szkoły Podstawowej w Pinczynie tradycyjnych jasełek. Zapraszamy więc na jasełka kukiełkowe przygotowane z okazji świąt Bożego Narodzenia 2020.
Można je obejrzeć na stronie Facebooka „Parafii św. Elżbiety w Pinczynie”, a także na kanale YouTube pod linkiem:

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.