Niedziela Chrztu Pańskiego 2022

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
9 stycznia 2022

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia wciąż trwa!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można i będziemy śpiewać do 2 lutego.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomogli przygotować Orszak Trzech Króli: panom, którzy wcielili się w role królów, dzieciom i młodzieży z naszej szkoły biorącej udział w jasełkach, paniom nauczycielkom, Familii Kociewskiej, paniom z zespołu Benedictus, ks. Tadeuszowi. Wszystkim za piękną wspólnotę modlitwy i wiary serdeczne Bóg zapłać!!!

We wtorek, 11 stycznia, nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę, 12 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W czwartek, 13 stycznia, po Mszy św. o godz. 7.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu będziemy kontynuowali wizytę kolędową. Dziękujemy tym wszystkim, którzy nas przyjęli, za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Porządek wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę przypada 16. dzień miesiąca, w naszej parafii to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej Ojczyzny. Od 11.15 do 16.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Za tydzień w niedzielę kolekta przeznaczona na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, jest czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

W ostatnim czasie z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie:
śp. Artura Tydę, lat 41, zam. w Górze, pogrzeb w poniedziałek 10.01. o godz. 13.30;
śp. Gertrudę Lindyberg, lat 77, pochodzącą z naszej parafii, pogrzeb w czwartek 13.01. o godz. 12.00;
śp. Andrzeja Manię, lat 63, zam. w Pałubinku, pogrzeb w piątek 14.01 o godz. 10.00.

Módlmy się, aby dostąpili radości wiecznej: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy osoby chętne na wyjazd, aby już zgłaszały się i zapisywały, wstępnie czas na zapisy do marca. Można to uczynić w biurze parafialnym.