Niedziela Najswietszej Trojcy 2021

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
30 maja 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 15m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

Dzisiaj w Uroczystość Trójcy Najświętszej, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Kolekta przeznaczona jest na budujące się kościoły.

Poniedziałek w naszej Parafii dzień szczególnej modlitwy w intencji Seminarium Duchownego w Pelplinie, w ramach tzw. Mostu Modlitewnego. Nasza Parafia modli się w intencji Seminarium Duchownego – kleryków, profesorów, a oni w tym dniu modlą się szczególnie za naszą Parafię. Modlić się będziemy o 18.00 podczas ostatniego nabożeństwa majowego!!!

Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w tygodniu o godz. 18.00 w łączności z wieczorną Mszą św. Będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 będziemy powierzać nasze sprawy jej opiece.

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.00; 10.30 oraz w Górze o godz. 9.00.
       Po KAŻDEJ Mszy Świętej wyruszymy z procesją wokół kościoła.
Nie będzie jeszcze tradycyjnej procesji ulicami naszej wioski. Ciągle są obostrzenia epidemiologiczne i ze względów bezpieczeństwa forma procesji będzie właśnie taka, a nie inna. Sanepid prosi o zachowanie przepisów sanitarno-epidemiologicznych.
   Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by uczcić Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który błogosławi nasze domostwa.
      Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki, które chcą sypać kwiaty niech przyjdą na próbę w środę o godz. 18.30, a będą sypać kwiaty na procesji po sumie o 10.30.

Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Od godz.16.30 – 17.30 okazja do spowiedzi świętej.

W Pierwszy Piątek Miesiąca, 04.06. Kapłani od godz. 8.00 odwiedzą chorych w ich domach z komunią świętą.

Pierwsza sobota miesiąca to szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem), a po Mszy św. nie będzie jeszcze tradycyjnego spotkanie w salce.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr czasopisma „Pielgrzym” wyłożony na stoliku pod chórem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziękowanie!!!
Ksiądz Proboszcz dziękuje wszystkim bardzo serdecznie za życzenia z okazji urodzin i rocznicy święceń kapłańskich. Dziękuje za pamięć, dowody życzliwości i sympatii, szczególnie dziękuje wszystkim za modlitwy w intencji o zdrowie. Wszystkim za wszystko składa serdeczne Bóg Zapłać i również zapewnia o swojej pamięci w modlitwie.

• we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

• w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.