Niedziela św. Rodziny 27.12.2020

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
27 grudnia 2020

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas każdej Eucharystii małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie, które są fundamentem każdej relacji małżeńskiej i rodzinnej.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę podczas nowenny o godz. 18.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

W czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Zbliża się koniec roku.
31 grudnia zapraszamy o godz.16.00 na Eucharystię i na dziękczynne nabożeństwo, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok. Okazja do spowiedzi świętej z okazji pierwszego piątku od godz. 15.00 do godz. 16.00.

W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według następującego porządku o godz. 9.00, 10.30 i 16.00, w Górze o godz. 12.00. To także Pierwszy Piątek miesiąca. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój.

Odwiedziny chorych odbędą się w piątek 8 stycznia.

2 stycznia, w
pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 7.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem). Nie będzie na tradycyjnego spotkanie w salce.

Odwiedziny duszpasterskie rodzin, który złożyły prośbę o odwiedziny i błogosławieństwo mieszkań będą miały kolędę po Nowym Roku.
Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej Parafii będą odprawiane w dni powszednie o godz. 19.00.
W tym tygodniu:

• poniedziałek 28.12. ulice Główna, Boczna i Szkolna

• środa 30.12. ulica Podgórna, Nadrzeczna, Zblewska i Kwiatowa,

• sobota 2.01. /Msza św. w Górze – godz. 19.15/ Góra wybudowanie

Msze św. sprawować będziemy w intencji mieszkańców prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo, po Mszy św. wspólne śpiewanie kolęd. Ofiary złożone w kopercie przy tej okazji przeznaczone są na dalszy remont okien i kolejne prace przy kościele. Przynosimy ze sobą wodę w butelce, która będzie poświęcona.

Wskazania kolędowe w naszej parafii znajdują się w zakładce
Wizyty duszpasterkie.

Składamy serdeczne podziękowanie za złożone życzenia świąteczne. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość Bożego Narodzenia w kościele. Podziękowanie kierujemy do ofiarodawców choinek, do panów, którzy je wycinali, przywozili, ustawiali, wieszali światełka. Dziękujemy młodzieży, która pomagała w przygotowaniu wystroju żłóbka. Dziękujemy za przygotowanie liturgii panu organiście, orkiestrze, służbie liturgicznej. Wszystkim za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać.

Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na Misje św.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr „Pielgrzyma” i czasopismo „W Rodzinie” oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie wyłożone na stoliku.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

• w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

• w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.