Niedziela św. Rodziny 29.12.2019

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
29 grudnia 2019

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość
  2. We wtorek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego, wspomnienie św. Sylwestra. Po mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego. Po południu podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 16.00 podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  3. W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Msze święte w naszym kościele będą o godz. 9.00, 10.30 i 16.00, w Górze o godz. 12.00. W Nowy Rok w kościele lub w kaplicy można uzyskać odpust zupełny za uroczysty śpiew lub modlitwę słowami Hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź… Z modlitwą tą należy połączyć intencję uproszenia Bożej opieki na cały rok.
  4. W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.
  5. W nadchodzącym tygodniu przypada Pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Pierwszy piątek miesiąca to szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godziny 16.00. Przypominamy wszystkim kandydatom do bierzmowania o obowiązkowej comiesięcznej spowiedzi św. Pamiętajmy, że nie sama spowiedź konkretnie w Pierwszy Piątek Miesiąca jest celem tego nabożeństwa. Sens Pierwszych Piątków polega na przyjęciu Komunii św. Wynagradzającej.  O godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, aby królował w naszych sercach i życiu. Pierwsza sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Róże różańcowe zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00 (na Adorację Najświętszego Sakramentu z różańcem), a po Mszy św. na tradycyjne spotkanie w salce.
  6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej w zakładce WIZYTY DUSZPASTERSKIE.
  7. Bóg zapłać raz jeszcze wszystkim którzy pomagali stawiać choinki w kościele, tym którzy je przywozili, wreszcie ofiarodawcom choinek, tym, którzy pomagali stawiać żłóbek, a także dziękuję za składane życzenia świąteczne.
  8. Przygotowujmy się już do Orszaku Trzech Króli. Przygotujmy korony, kolorowe nakrycia (czerwone, żółte, białe, niebieskie, zielone). 6 stycznia będzie Korowód od Remizy do kościoła. W kościele obejrzymy Jasełka Misyjne przygotowane przez dzieci z naszej szkoły i panią katechetkę, p. Anię. Będzie również wspólne kolędowanie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.​
  9. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną Polska - Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 2 - 8 lipiec 2020. Bardzo bogaty program , odwiedzimy takie miejscowości: SANDOMIERZ, BARANÓW SANDOMIERSKI, RZESZÓW, ŁAŃCUT, KRASICZYN, KALWARIA PACŁAWSKA, PRZEMYŚL, STRACHOCINA, HACZÓW, BÓBRKA, SAROSPATAK, TOKAJ, MISZKOLC, STARY SĄCZ, BOCHNIA, CZĘSTOCHOWA.
    Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.