Niedziela świętej Rodziny 2021

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
26 grudnia 2021

Przypominamy, że nadal zachowujemy odstępy od siebie i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną w pomieszczeniach zamkniętych. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Epidemia przybiera na sile!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 16.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami czyli brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

Biskup diecezjalny Ryszard Kasyna udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 31 grudnia br.

W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego /za wyjątkiem Mszy św. o 7.30/. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

Serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości Bożego Narodzenia, a więc ofiarodawcom choinek, panom którzy je wycinali, przywieźli, tym którzy je stawiali, wieszali światełka, przygotowującym żłóbek: ks. Tadeuszowi, młodzieży, która w tym pomagała, sprzątającym kościół. Za piękną liturgię: służbie liturgicznej, panu organiście, orkiestrze. Wszystkim składającym życzenia – serdeczne Bóg zapłać. Niech wszystkim Pan Bóg wynagrodzi.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nasze diecezjalne czasopismo „Pielgrzym”, i jest jeszcze czasopismo „W Rodzinie”. Są także do nabycia kalendarze ścienne ze zdjęciami o naszej parafii na rok 2022 w cenie 10 zł oraz kalendarze z wizerunkiem Jana Pawła II w cenie po 5 zł.

Od poniedziałku rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy z domownikami oraz rozmowy na tematy wiary oraz bieżących spraw duszpasterskich. Plan wizyty kolędowej jest dostępny na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.

W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Zenona Gili, lat 64, z ul. Gajowej, śp. Eugeniusza Zycha, lat 63, ze Starogardu Gdańskiego. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na nowo Narodzonego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

• poniedziałek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

• wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.