Niedziela Zesłania Ducha Świętego 2021

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
23 maja 2021

Przypominamy, że zmieniło się rozporządzenie rządu w sprawie ilości osób przebywających w kościele, teraz to 1 osoba na 15m2. Nadal zachowujemy odstęp, dlatego w kościele będziemy zajmować co drugą ławkę i zasłaniamy nos oraz usta maseczką ochronną.
Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!!
Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.

Małymi krokami
kończy się miesiąc maj. Codziennie zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00.

W poniedziałek będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych. Msze św. o godz. 7.00, 10.30, 17.00 i 18.00, w Górze o godz. 16.00. Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia.

W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie, a dla zmarłych będziemy prosić o szczęśliwość wieczną.

W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.

Za tydzień w niedzielę uroczystość Trójcy Najświętszej. W tym dniu kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Kolekta przeznaczona będzie na budujące się kościoły.

We wtorek, 25.05. o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Lidwiny Kotlęgi, lat 85, zam. na ul. Gajowej. Różaniec w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i dobrego tygodnia dla wszystkich.

• w środę 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych, założyciel wspólnoty duchownych, zwanych oratorianami, w Polsce – filipinami;

• w sobotę 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.