Ofiarowanie Pańskie

OFIAROWANIE PAŃSKIE
2 lutego 2020

W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Od X wieku upowszechnił się zwyczaj błogosławienia w tym dniu świec. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.

W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest dla klasztorów klauzurowych i domów zakonnych.

W poniedziałek 3. lutego wspomnienie św. Błażeja, patrona chorób gardła. Specjalne błogosławieństwo błażejowe po każdej Mszy św.

W środę w Pinczynie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W kościele filialnym w Górze Nowenna do MBNP o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, zwłaszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz.18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata o godz. 18.00. W tym dniu od godz. 8.00 odwiedzimy chorych z komunią św. w ich domach.

Spowiedź święta w naszym kościele będzie:
klasy VII - w czwartek 6 lutego 2020r. w godzinach od 17.00 do 18.00. Młodzież klas VII w czwartek przychodzi na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św. będzie spotkanie.
klasy VIII i pozostali - w piątek 7 lutego 2020r. w godzinach od 16.00 do 17.30. Młodzież klas VIII w piątek przychodzi na Mszę św. o godz. 18.00 i po Mszy św. będzie spotkanie.
Przypominamy wszystkim kandydatom do bierzmowania o obowiązkowej comiesięcznej spowiedzi św. Pamiętajmy, że nie sama spowiedź konkretnie w Pierwszy Piątek Miesiąca jest celem tego nabożeństwa. Spowiedź może być wcześniej. Sens Pierwszych Piątków polega na przyjęciu Komunii św. Wynagradzającej właśnie w piatek.

W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka dla rodziców i chrzestnych przed chrztem świętym.

Zakończył się czas kolęd, wizyt duszpasterskich. Wszystkim rodzinom, które za prosiły nas do swoich domów składamy serdeczne podziękowanie, za wspólną modlitwę, miłą serdeczną atmosferę, za poczęstunki, dowozy. Serdeczne Bóg zapłać!!! Szczególne podziękowanie za złożone ofiary, które w większości przeznaczone będą na remont okien.

Jest do nabycia prasa katolicka: „Pielgrzym”, czasopismo „W Rodzinie”, Mały Gość Niedzielny” a w nim m.in.: historia kart, mnóstwo łamigłówek i rebusów, plakat z Dawidem Kubackim oraz „Cuda i Łaski Boże” prosimy odebrać w zakrystii ci, co zamówili.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 2 – 8 lipiec 2020. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa.  Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS.

• 5 II – św. Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół.

• 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.