Trzecia Niedziela Adwentu 15.12.2019

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 15 grudnia 2019

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
  2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa.
  4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
  5. Roraty, codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich, dorosłych młodzież i dzieci. Dzieci przychodzą z lampionami i w tym tygodniu przynoszą ze sobą łapki (najlepiej odrysowane własne dłonie rozmiar max A4) z napisanym dobrym postanowieniem oraz podpisane z imienia i nazwiska. Będziemy losować słodkie nagrody i Figurkę Matki Bożej, która każdego dnia będzie w innej rodzinie.
  6. W poniedziałek 16-ty dzień miesiąca, dzień naszej szczególnej modlitwy w intencji Ojca św. i naszej Ojczyzny. W tej intencji Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 do godz. 21.00, zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  7. W poniedziałek od godz. 19.00 w plebanii można odbierać zamówione płyty z filmem „Szpęgawsk 1939”.
  8. We wtorek nowenna do św. Antoniego po Mszy św. o godz. 7.00.
  9. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo o godz. 17.00.
  10. W ŚRODĘ SPOWIEDŹ ŚW. ADWENTOWA Z UDZIAŁEM KAPŁANÓW   NASZEGO DEKANATU od godz. 18.00 do godz. 19.00.                       W GÓRZE od godz. 18.00.
  11. W środę również po spowiedzi św. będziemy stawiać choinki – od godz. 19.30. Bardzo prosimy o pomoc wszystkich chętnych panów. Im więcej będzie osób tym sprawniej przebiegnie stawianie choinek.
  12. W czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.
  13. W sobotę 14.XII. odbył się  pogrzeb: śp. Władysława Marchewki, lat 84, z Piesienicy. Wieczny odpoczynek…
IMG_20191214_150855IMG_20191214_150749