Osiemnasta Niedziela Zwykła 02.08.2020

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 sierpnia 2020

Nadal przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Jeszcze w pomieszczeniach zamkniętych nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!! Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!! Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wirus jest blisko nas!!!

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy wielu pielgrzymów zdąża na Jasną Górę, a w tym roku w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę. Jest to dzień Proboszcza.

W środę podczas Nowenny o godz. 18.00 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny. W Górze Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 19.00.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. o godz. 7.00 i 17.30.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej.

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata.
O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe wynagradzające ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a zaraz po Eucharystia. W naszym kościele będzie okazja do spowiedzi św. od godz. 17.00 – 18.00.

W piątek po wieczornej Mszy św. ok. 18.35 nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.

Zbliża się 15 sierpnia, kiedy to przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to nasz odpust w kościele filialnym w Górze. Świętować będziemy prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa. Uroczystą Mszę Świętą w naszym kościele filialnym o godz. 12.00 odprawi ks. Paweł Orłowski, wikariusz ze Zblewa.

Jest do nabycia prasa katolicka: czasopisma „Pielgrzym” i „W Rodzinie” oraz są jeszcze inne czasopisma katolickie. Wszystkie dostępne są na stoliku.

W tym tygodniu patronuje nam:

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.