Piąta Niedziela Wielkiego Postu 2021

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 marca 2021

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjny. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Michał Kucharski, wikariusz z parafii św. Michała w Skarszewach.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W środę w kościele Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

W środę Spowiedź św. Wielkanocna z udziałem kapłanów naszego dekanatu od godz. 19.00 do godz. 20.00. W Górze od godz. 19.00.

czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Msze św. w naszej świątyni w tym dniu będą: 7.00; 17.30 i 18.00. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania niech się wcześniej zgłoszą.

W piątek zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na rozważanie męki Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz.17.00 oraz zapraszamy na specjalną Drogę Krzyżową o godz. 19.30.
W kościele filialnym w Górze nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.00.

Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Za tydzień Niedzielę Palmową. Na wszystkich Mszach św. będzie poświęcenie palm!!! Dekanat  Zblewski zaprasza w tym dniu młodzież na Mszę św. do kościoła parafialnego p.w. św. Michała Archanioła w Zblewie na godz. 16.30.

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy numer „Pielgrzyma” oraz  czasopismo „W Rodzinie”, które są wyłożone na stoliku pod chórem.
W zakrystii można nabyć płyty zespołu religijnego „Trzecia godzina Dnia”, Tytuł „Twoje imię”, głównie zawiera muzykę Gospel, koszt 40,- zł

Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, lodówki, komputery, telefony itp.). Sprzęt będzie można składować na parkingu przy plebani w okolicy salki do dnia 24.03. (to ostateczny termin oddania sprzętu)!!!! Po tej dacie sprzęt zostanie zabrany. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata Zambii, Kamerunu, Kenii oraz Tanzanii. Warto więc przejrzeć szopki, garaże, piwnice, strychy i pozbyć się niepotrzebnego sprzętu w szlachetnym celu!!!

Rozpoczęła się już wiosna, a więc czas wiosennych porządków, również na cmentarzach. Bardzo prosimy, aby w tym trudnym czasie dla wszystkich, w miarę możliwości, śmieci z grobów naszych bliskich zabierać do swoich domów. Wielu parafian już to robi, za co jesteśmy bardzo wdzięczni i dziękujemy za ten gest.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Józef Krefta, lat. 65, zam. w Karolewie; + Zofia Szramka, lat 97, zam. na ul. Semlińskiej.
We wtorek 23.03. o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb + Urszuli Rytelewskiej, lat 63, zam. na ul Głównej. Różaniec będzie w niedzielę ok godz. 16.45, a w poniedziałek o godz. 19.30 w kościele.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Plan rekolekcji szkolnych jest następujący:

Wszystkie spotkania odbywają się tylko w kościele wg następującego schematu: 30 min nauka + Msza św. (lub odwrotnie):

poniedziałek 22.03.
godz. 17.00 klasy VII – nauka i Msza św.;
godz. 18.00 klasy VIII – Msza św. i nauka;

wtorek 23.03.
godz. 17.00 klasy VI – nauka i Msza św.;
godz. 18.30 kościół filialny w Górze klasy IV – VIII – Msza św. i nauka;

środa 24.03.
godz. 17.00 klasy IV-V – nauka i Msza św.;

W szkole nie będzie żadnego spotkania z młodszymi klasami 0 – III, bo szkołę zamknęli!!!