Piąta Niedziela Wielkiego Postu 2022

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
3 kwietnia 2022

Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

W poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje dla uczniów naszych szkół, według planu podanego uczniom i wywieszonego na tablicy ogłoszeń. W tych dniach Msza św. poranna będzie ok. godz. 8.15.

Zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:
  • we wtorek wyjątkowo o godz. 18.00 nowenna do św. Antoniego,
  • w środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • w czwartek Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 7.00.

Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed ranną Mszą św. i pierwszą wieczorną Mszą Świętą.
Spowiedź z udziałem większej liczby kapłanów będzie w środę w godz. 19.00 – 20.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00, na wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszej miejscowości o godz. 17.30. Pójdziemy ulicą Główną, Boczną i Główną. Prosimy panów strażaków o pomoc w trzymaniu porządku na drodze. W nabożeństwie Drogi Krzyżowej obowiązkowo uczestniczy młodzież przed bierzmowaniem i dzieci klas III. W piątki po Drodze Krzyżowej kolekta na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 10.30. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Po sumie konkurs na najpiękniejszą palmę ręcznie wykonaną.
       W Niedzielę Palmową odbędzie się wyjazd młodzieży do Kościerzyny na Diecezjalne Spotkanie. Wyjazd o godz. 12.00, powrót ok. 18.00. Młodzież klas VIII jedzie obowiązkowo w ramach przygotowania do bierzmowania. Wszelkich informacji udziela ks. wikariusz, a także są na naszej stronie parafialnej.

Jest do nabycia prasa katolicka, wyłożona na stoliku pod chórem: nowy numer „Pielgrzyma”, i czasopismo „W Rodzinie”.

Zapraszamy  na  pielgrzymkę parafialną  Polska  –  Węgry, do miejsca narodzin św. Elżbiety w dniach 4 – 10 lipiec 2022. Bardzo bogaty program, odwiedzimy takie miejscowości: Sandomierz, Baranów Sandomierski, Rzeszów, Łańcut, Krasiczyn, Kalwaria Pacławska, Przemyśl, Strachocina, Haczów, Bóbrka, Sarospatak, Tokaj, Miszkolc, Stary Sącz, Bochnia, Częstochowa. Szczegóły na stronie biura podróży ARCUS. Prosimy już konkretnie deklarować udział w lipcowej pielgrzymce na południe Polski i miejsca urodzenia św. Elżbiety dokonując przedpłaty min. 500 zł. Można to uczynić w biurze parafialnym do końca marca.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

Wychodząc na przeciw rodzinom, które pozostały na terenach ogarniętych wojną na Ukrainie, Caritas Diecezji Pelplińskiej włącza się w ogólnopolską akcję „Paczka dla Ukrainy”. Dzisiaj zbiórka do puszek na zakup produktów, które należy umieści w kartonie. Może jest ktoś, kilka osób, kilka rodzin, które chciałby by samodzielnie, osobiście skompletować taką paczkę – też jest to możliwe. Każda pomoc, każdy gest jest mile widziany i dowodzi naszej miłości do bliźniego i naszego wrażliwego serca.
Paczka Caritas-lista-produktow.