Piąta Niedziela Zwykła 2021

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 lutego 2021

Przypominamy, że w kościele zachowujemy odstęp i zasłaniamy nos i usta maseczką ochronną. Nie jesteśmy z tego zwolnieni!!! Bardzo prosimy o kategoryczne przestrzeganie tych wytycznych!!!
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych!!!

Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

We
wtorek po Mszy św. o godz. 7.00 nowenna do św. Antoniego.

W
środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 18.00 w szczególny sposób będziemy się modlić podczas nabożeństwa Eucharystycznego z Koronką do Miłosierdzia Bożego za chorych z naszej parafii i udzielimy specjalnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na odbudowę kościoła w Kasparusie.
Za tydzień w niedzielę kolekta na remont budynków Seminarium Duchownego w Pelplinie, a po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz chorego Olka Lewandowskiego z Czarnej Wody oraz kiermasz ciast.

Składamy serdeczne podziękowanie tym panom, którzy odśnieżali parking przy kościele, podwórko przy plebanii, chodniki. Również składamy podziękowanie młodzieży, która pomogła rozebrać dekorację świąteczną oraz tym panom, którzy zdjęli lampki z choinek i je wynieśli. Za wszystko Wszystkim –  Bóg zapłać!!!

Jest do nabycia prasa katolicka: nowy nr „Pielgrzyma” wyłożony na stoliku pod chórem.

Zmarła śp. Barbara Rucinska, lat 34, zam. na ul. Jezierskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w Barłożnie/ k. Skórcza, w poniedziałek o godz. 12.00. Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

• w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

Słowo Biskupa Pelplińskiego w sprawie zbiórek pieniężnych w naszej parafii.

Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszek na rzecz spalonego kościoła w Kasparusie. Nasza solidarność z potrzebującymi przejawia się poprzez modlitwę, pamięć oraz także pomoc materialną.
    W przyszłym tygodniu ponownie proszę o znak Waszej solidarności, tym razem z Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.
    W ubiegłym roku jako Biskup zaapelowałem do całej diecezji o wsparcie również remontu budynków seminarium. Dwa razy w ubiegłym roku kolekta zebrana w każdym kościele naszej diecezji został przekazana na ten cel. W całej diecezji zebrano 16 lutego 444 234,32 zł., a 14 czerwca 358 913,98 zł. Kwoty wydają się znaczne, są jednak przysłowiową kroplą w morzu potrzeb. Cały czas jednak pojawiają się również nowe wyzwania i prace do wykonania, które wcześniej nie były planowane, a okazują się konieczne. W związku z powyższym, kolekty z przyszłej niedzieli oraz z 13 czerwca również będą przeznaczone na potrzeby naszego seminarium. Już dzisiaj polecamy je Waszej ofiarności.

Bp Ryszard Kasyna